Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj najbardziej efektywna pomoc to ta finansowa

Dzisiaj najbardziej efektywna pomoc to ta finansowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 marzec 2022 14:01

Setki wolontariuszy pracujący w Bydgoszczy oraz jeszcze większa liczba bydgoszczan przywożących dary to robi wrażenie, ale dostarczenie tej pomocy na Ukrainę jest dzisiaj utrudnione, Pomoc wysyłana z polskich miast obecnie głównie magazynowana jest po polskiej strony granicy i czeka na możliwość jej dowiezienia. Dlatego na dzisiaj najbardziej optymalna forma pomocy to ta finansowa.

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy we współpracy z Urzędem Miasta uruchomiło zbiórkę pomocy dla miast Krzemieńczuk i Czerkasy na Ukrainie. Są to miasta partnerskie Bydgoszczy.

 

- Dzisiaj największe wyzwanie to jest logistyka na terenie Ukrainy, bo mówimy o obszarze objętym wojną, stąd też bardzo ważne, aby te dary były opisane w kartonach. Musi to trafić przez nas, czyli przez Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze – wyjaśnia zastępca prezydenta Michał Sztybel. Te dary w porozumieniu z wojewodą, w miarę możliwości, będzie dostarczać na Ukrainę Agencja Rezerw Materiałowych.

 

- Tyle energii nie może się zmarnować, trzeba się poświęcać dla ludzi, którzy ryzykują życie, a powiedzmy sobie szczerze – ryzykują nie tylko dla Ukrainy, ale też dla Polski, bo to sprawa dla naszego bezpieczeństwa również – mówi z uznaniem o aktywności bydgoszczan zastępca prezydenta Michał Sztybel.

 

Pomoc dla Krzemieńczuka i Czerkasy można wpłacić za pośrednictwem zbiórki:
https://zrzutka.pl/z579zs

Lub na numer konta bankowego: PKO BP 64 1020 1462 0000 7702 0393 6473

 

Informacje o innych zweryfikowanych inicjatywach pomocowych dostępne są na naszej podstronie: Pomoc dla Ukrainy

 


ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ - https://www.portalkujawski.pl/UKRAINA.pdf

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Niecodzienny finał obrad Sejmiku. Radni ponad podziałami wsparli starania rodziców 19-miesięcznej Zosi Szczęśniewskiej

  Kilka miesięcy temu Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało finansowanie drogiej terapii rzadkiej choroby jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA), co wywołało nadzieję wśród rodziców chorych na tę śmiertelną chorobę. Po chwili entuzjazmu u wielu opadł, gdy okazało się, że na refundację mogą liczyć rodzice dzieci, które nie ukończyły 6 miesiąca życia, choć część ekspertów uważa, że granicą brzegową jest 13,5 kg. W poniedziałek Sejmik Województwa ponad podziałami politycznymi, co się rzadko zdarza, poparł starania o objęcie refundacją także Zosi.

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

Wiadomości z regionu