Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPracują nad rewolucją w skokach narciarskich. Domagają się wykluczenia Rosjan z Pucharu Świata

Pracują nad rewolucją w skokach narciarskich. Domagają się wykluczenia Rosjan z Pucharu Świata

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 marzec 2022 07:12

Sportowy świat nie patrzy z założonymi rękami na tragedię narodu ukraińskiego, kolejni sportowcy nie chcą rywalizować z Rosjanami, co dość wyraźnie pokazała piłkarska reprezentacja Polski, która odmówiła gry z Rosjanami.

Bydgoscy architekci z pracowni Archigeum pracują nad protypem tunelu aerodynamicznego, który ma zwiększyć bezpieczeństwo skoczków na najeździe. Wdrożeniem tego rozwiązania jest światowa federacja FIS. W lipcu odbyło się otwarcie kompleksu Średniej Krokwi, którą zaprojektowali architekci z Archigeum. Wczoraj architekci do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS zwrócili się jednak z inną sprawą, wyrazili oczekiwanie wykluczenia z zawodów Pucharu Świata Rosjan – Skoki narciarskie wywołują wielkie emocje wśród kibiców, jak i u samych zawodników, wymają przestrzegania zasad rywalizacji, zachowania szacunki i poszanowania godności dla konkurenta, człowieka zarówno na obiekcie sportowym jak i poza nim – piszą do siedziby FIS w Szwajcarii. Postawa wojsk rosyjskich ma jednak przeczyć tym zasadom.

 

Pochodzimy z Polski, kraju który podczas II wojny światowej doświadczył zbrodniczych aktów terroru i ludobójstwa na niespotykaną w historii skalę – piszą dalej wskazując na podobieństwo do działań Rosji na Ukrainie – Giną dzieci i ich rodzice. Reżim Putina na świat próbuje sprowadzić upiory, z którymi nasz kraj w przeszłości toczył najstraszliwsze boje.

 

List ten Archigeum opublikowało w poniedziałek rano, kilka dni później FIFA zdecydowała o wykluczeniu z rozgrywek piłkarskich reprezentacji Rosji i klubów rosyjskich, co pokazało, że presja ma sens. Być może tym śladem, po sygnale z Bydgoszczy, pójdzie też FIS.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu