Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW opiece nad uchodźcami ważne będzie wsparcie biznesu

W opiece nad uchodźcami ważne będzie wsparcie biznesu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 marzec 2022 00:44

Urząd Miasta Bydgoszczy rozpoczyna akcję ,,Bydgoscy przedsiębiorcy dla Uchodźców”. Wielu przedsiębiorców od początku rosyjskiej inwazji deklaruje wsparcie, musimy się jednak przygotować na, że pomoc będzie potrzebna dłużej, dlatego należy ją dobrze skoordynować. Tego zadania podejmuje się bydgoski ratusz.

 

Jeśli prowadzisz biznes w Bydgoszczy i oferujesz bezpłatnie lub za symboliczną kwotę usługę, która pomoże Ukrainkom i Ukraińcom w organizacji ich życia codziennego na uchodźstwie, napisz do nas – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Bydgoszczy - Po otrzymaniu pierwszych zgłoszeń opublikujemy na stronie www.bydgoszcz.pl oraz na naszym miejskim Facebooku listę wszystkich przedsiębiorców z Bydgoszczy, którzy włączyli się do akcji. Listę będziemy na bieżąco aktualizować. Przekażemy ją także fundacjom i instytucjom, które zajmują się bezpośrednią organizacją życia obywateli Ukrainy.

 

 

Jak wziąć udział w akcji?

Wyślij wiadomość e-mail na adres: media@um.bydgoszcz.pl podając następujące dane:

1. Nazwę przedsiębiorstwa

2. Adres

3. Nr telefonu

4. Witryna internetowa

5. Opis usługi/zasady

6. Opis usługi/zasady w języku ukraińskim (opcjonalnie)

 


Informacje jak  pomóc Ukraińcom - Pomoc  dla Ukrainy

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ - https://www.portalkujawski.pl/UKRAINA.pdf

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • 100 lat portu w Gdyni – najmłodszego, a zarazem najstarszego polskiego portu

  23 września Sejm RP przyjął ustawę w sprawie budowy portu morskiego w Gdyni. Decyzja podyktowana była tym, że Gdańsk wraz portem miały status wolnego miasta, stąd też Polska chcąc prowadzić handel zagraniczny musiała postawić na budowę swojego portu. Dodatkowo decyzję umacniała wojna celna jaką toczyła Polska z Niemcami. Budowa portu pozwoliła niewielkiej miejscowości jaką była Gdynia, stać się już po kilku latach ponad 100 tys. miastem.

 • EMA: Pandemia w Europie wciąż trwa

  W Europie uważamy, że pandemia Covid-19 wciąż trwa - oświadczył we wtorek podczas konferencji prasowej dyrektor zespołu Europejskiej Agencji Leków (EMA) ds. szczepionek Marco Cavaleri.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu