Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW opiece nad uchodźcami ważne będzie wsparcie biznesu

W opiece nad uchodźcami ważne będzie wsparcie biznesu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 marzec 2022 00:44

Urząd Miasta Bydgoszczy rozpoczyna akcję ,,Bydgoscy przedsiębiorcy dla Uchodźców”. Wielu przedsiębiorców od początku rosyjskiej inwazji deklaruje wsparcie, musimy się jednak przygotować na, że pomoc będzie potrzebna dłużej, dlatego należy ją dobrze skoordynować. Tego zadania podejmuje się bydgoski ratusz.

 

Jeśli prowadzisz biznes w Bydgoszczy i oferujesz bezpłatnie lub za symboliczną kwotę usługę, która pomoże Ukrainkom i Ukraińcom w organizacji ich życia codziennego na uchodźstwie, napisz do nas – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Bydgoszczy - Po otrzymaniu pierwszych zgłoszeń opublikujemy na stronie www.bydgoszcz.pl oraz na naszym miejskim Facebooku listę wszystkich przedsiębiorców z Bydgoszczy, którzy włączyli się do akcji. Listę będziemy na bieżąco aktualizować. Przekażemy ją także fundacjom i instytucjom, które zajmują się bezpośrednią organizacją życia obywateli Ukrainy.

 

 

Jak wziąć udział w akcji?

Wyślij wiadomość e-mail na adres: media@um.bydgoszcz.pl podając następujące dane:

1. Nazwę przedsiębiorstwa

2. Adres

3. Nr telefonu

4. Witryna internetowa

5. Opis usługi/zasady

6. Opis usługi/zasady w języku ukraińskim (opcjonalnie)

 


Informacje jak  pomóc Ukraińcom - Pomoc  dla Ukrainy

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ - https://www.portalkujawski.pl/UKRAINA.pdf

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu