Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Jaki nie byłby mocny ten rosyjski potwór - duch Ukraińców nie jest do pokonania”

,,Jaki nie byłby mocny ten rosyjski potwór - duch Ukraińców nie jest do pokonania”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 25 luty 2022 17:04

Ukraińcy od ponad doby walczą z rosyjskim najeźdźcą o swoją niepodległość, podczas czwartkowej manifestacji na płycie Starego Rynku mieszkający w Bydgoszczy dentysta Sergiej wyraził pogląd, że Polacy i Ukraińcy z rosyjskimi zapędami walczą od ponad 100 lat, od wojny polsko-bolszewickiej, która w 1920 roku zapieczętowała odzyskanie przez Polskę niepodległości.

 

- Pamiętamy historię. Historia się powtarza – 1919 rok, bolszewicy idą na Kijów, nasze ukraińskie wojska pod dowództwem Petruly walczą z nimi, połączyły się z Piłsudskim, przez 100 lat mamy jednego wroga, tego bandytę rosyjskiego – mówił Siergiej w czwartek - Ta sama historia była u was w 1939 roku, Hitler, teraz Putin to powtórzył, zapomniał on jednym – jaki nie by mocny nie byłby Hitler, jaki on jest mocny ten rosyjski potwór, duch Ukraińców nie jest do pokonania.


Ukrainiec zwrócił się też z podziękowaniami - Dziękujemy wam drodzy bracia Polacy.

 

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

 • Z Unii otrzymamy 1,8 mld euro, dołożymy do projektów przynajmniej 317 mln euro

  Pod koniec stycznia Zarząd Województwa opublikował Szczegółowy Opis Osi Priorytetowych, czyli podstawowe zasady dotyczące wydatkowania funduszy europejskich z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2021-2027, z realnym rozliczeniem do końca 2030 roku. Województwo kujawsko-pomorskie będzie miało do dyspozycji w ramach swojego programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 1 mld i 836 mln euro. To spora kwota – SzOP pokazuje jaki będzie dla tych środków wkład własny.

Wiadomości z regionu