Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Jaki nie byłby mocny ten rosyjski potwór - duch Ukraińców nie jest do pokonania”

,,Jaki nie byłby mocny ten rosyjski potwór - duch Ukraińców nie jest do pokonania”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 25 luty 2022 17:04

Ukraińcy od ponad doby walczą z rosyjskim najeźdźcą o swoją niepodległość, podczas czwartkowej manifestacji na płycie Starego Rynku mieszkający w Bydgoszczy dentysta Sergiej wyraził pogląd, że Polacy i Ukraińcy z rosyjskimi zapędami walczą od ponad 100 lat, od wojny polsko-bolszewickiej, która w 1920 roku zapieczętowała odzyskanie przez Polskę niepodległości.

 

- Pamiętamy historię. Historia się powtarza – 1919 rok, bolszewicy idą na Kijów, nasze ukraińskie wojska pod dowództwem Petruly walczą z nimi, połączyły się z Piłsudskim, przez 100 lat mamy jednego wroga, tego bandytę rosyjskiego – mówił Siergiej w czwartek - Ta sama historia była u was w 1939 roku, Hitler, teraz Putin to powtórzył, zapomniał on jednym – jaki nie by mocny nie byłby Hitler, jaki on jest mocny ten rosyjski potwór, duch Ukraińców nie jest do pokonania.


Ukrainiec zwrócił się też z podziękowaniami - Dziękujemy wam drodzy bracia Polacy.

 

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu