Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski Kościół apeluje o modlitwy w intencji pokoju i Ukraińców

Bydgoski Kościół apeluje o modlitwy w intencji pokoju i Ukraińców

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 luty 2022 10:06
Bydgoski Kościół apeluje o modlitwy w intencji pokoju i Ukraińców Fot: Diecezja Bydgoska

- Wszystkich moich Diecezjan proszę o modlitwę w intencji pokoju i Narodu ukraińskiego w tak trudnym momencie, kiedy doświadcza On agresji ze strony Federacji Rosyjskiej – zwraca się do diecezjan bp. Krzysztof Włodarczyk, ordynariusz diecezji bydgoskiej.

– Przyzywajmy tego pokoju podczas Eucharystii, Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia, litanii, śpiewu Suplikacji – zachęca bp. Włodarczyk.

 

W dwóch diecezjalnych świątyniach – sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na bydgoskich Ogrodach oraz w Górce Klasztornej codziennie odbywają się „Noce walki o błogosławieństwo dla Polski”.

 

- Klękając przed Bogiem i Jego Matką, będziemy łączyć się z naszymi sąsiadami. Jeśli będzie taka potrzeba, proszę o otwartość serca w przyjęciu mieszkańców Ukrainy, którzy musieli opuścić swoją Ojczyznę – zaapelował bp Włodarczyk, zachęcając do wsparcia pomocowego za pośrednictwem Caritas Polska, przy zaangażowaniu Parafialnych Zespołów Caritas pod kierunkiem Caritas Diecezji Bydgoskiej.

 

W środę przypadnie Środa Popielcowa, która rozpocznie dla katolików czas Wielkiego Postu. Papież Franciszek zaapelował, aby ten dzień był poświęcony modlitwom o pokój.

 

Warte obejrzenia

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

  • Inowrocławski klub stracił licencję

    Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Wiadomości z regionu