Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa wielu bydgoskich stacjach brakuje paliwa. To efekt paniki

Na wielu bydgoskich stacjach brakuje paliwa. To efekt paniki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 25 luty 2022 11:49

Kolejne stacje benzynowe w Bydgoszczy informują swoich klientów o braku paliwa, nie ma póki co natomiast większych problemów z gazem ziemnym. Od wczorajszego popołudnia stacje notują zmasowany napływ klientów, którzy postanowili zrobić zapasy, dostawcy za zwiększonym popytem jednak nie nadążają. PKN Orlen informuje, że sprzedaż paliw w ostatnich godzinach wzrosła o 400%.

 

Najpierw na stacjach wprowadzono ograniczenia sprzedaży paliwa tylko do zbiorników samochodowych, aby starczyło go dla jak największej ilości kierujących. Dzisiaj znajdziemy w Bydgoszczy stacje, które mają chwilowy brak paliwa. Sytuacja powinna się jednak poprawić w ciągu kilku godzin, bowiem w Polsce paliwa nie brakuje.

 

Polska ma kilkumiesięczne zapasy

Obecnie tylko około 50% paliwa jakim operuje PKN Orlen pochodzi z Rosji, pozostałe paliwo kupowane jest od innych dostawców.

 

- Dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Jesteśmy bezpieczni, bo na przestrzeni ostatnich sześciu lat realizowaliśmy działania zmierzające do dywersyfikacji dostaw surowca – wypowiada się prezes PKN Orlen Daniel

 

Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego informuje, że gdyby nawet wszystkie dostawy były wstrzymane, to Polska posiada zapasy ropy na 3 miesiące.

 

Nieuczciwi przedsiębiorcy manipulują cenami

Całe to zamieszanie ma wpływ na ceny paliwa, na bydgoskich stacjach wzrosty powinny wynosić kilkanaście groszy na litrze. Dostajemy jednak sygnały, że niektóre stacje pozwoliły sobie na znacznie dalej idące podwyżki. Jedna ze stacji w powiecie bydgoskim, jak informują nas czytelnicy, oferuje paliwo za 6,99 zł na litrze. W kraju jest znana sytuacja z benzyną po 9,99 zł na litrze. Ich właściciele postanowili wykorzystać panikę, która wywołała wzrost popytu na paliwo, aby zarobić więcej.

 

Małe stacje kupują paliwo w hurcie od większych graczy. PKN Orlen zapowiedział rozwiązywanie w trybie natychmiastowym umów ze stacjami, które wykorzystują obecną sytuację do manipulowania cenami.

 

Walkę z nieuczciwymy stacjami benzynowymi zapowiada także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu