Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz zjednoczona mówi nie barbarzyńskiej inwazji Rosji na Ukrainę

Bydgoszcz zjednoczona mówi nie barbarzyńskiej inwazji Rosji na Ukrainę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 luty 2022 23:14

- Bandyta rządzi Rosją! - tak dosadnych słów o Władymirze Putinie użył na czwartkowej manifestacji na płycie Starego Rynku, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. O godzinie 19 zebrało się kilkaset osób, było sporo Ukraińców mieszkających w Bydgoszczy, nie zabrakło wspierających ich Polaków, obecni byli także Białorusini, którzy wyrazili przykrość, że Rosjanie zaatakowali z terytorium Białorusi, choć sami przed reżimem Łukaszenki musieli uciekać do Bydgoszczy.

 

- Ze wszystkich stron poleciały pociski na naszą matkę Ukrainę, zabito bardzo wielu naszych braci – relacjonował dzisiejsze wydarzenia z Ukrainy Siergiej, który w Bydgoszczy pracuje jako dentysta - Jaki mocny byłby ten potwór, ukraiński jest niepokonany.

 

Z kolei właścicielka salonu piękności ukraińskiego pochodzenia zapowiedziała, że od dzisiaj 20% swojego dochodu przekazywać będzie na wsparcie ukraińskiej armii, czym odebrała ogromne brawa. Dziękowała też, że tylko dzisiaj jej klienci zostawili ponad 200 zł datków na wsparcie dla Ukrainy. Karol Słowiński lider bydgoskiego KOD-u zapowiedział oddanie całej emerytury na wsparcie ukraińskich żołnierzy, czym również odebrał brawa.

 

 

- Bandyta rządzi Rosją! - mówił stanowczo prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - My tą wojnę na pewno wygramy, na pierwszym froncie jesteście wy Ukraińcy, wasza odwaga.

 

Zdaniem włodarza Bydgoszczy obowiązkiem świata zachodniego jest wspieranie Ukraińców, nawet poprzez dostawy broni, a od polityków powinniśmy oczekiwać zdecydowanych decyzji wobec Rosji - Jeżeli będzie brakować broni, obowiązkiem nas Polaków, ale też wielu innych krajów jest was wspierać. Potrzebne są bardzo odważne i twarde decyzje polityków cywilizowanego świata. Waszej wolności, niepodległości nie można zamieniać na ruble i dolary.


Prezydent Bruski zaznaczył też, że to Rosjanie wybrali Władymira Putina, dlatego oni powinni dzisiaj protestować przeciwko wojnie - To naród rosyjski wybrał sobie Putina za władcę, jeżeli dzisiaj będzie milczał, to także tą krew, która jest przelewana będzie miał każdy Rosjanin na swoich rękach. Nie można milczeć.

 

 

W manifestacji, odziany we flagę Ukrainy udział wziął ks. Roman Narytnyk, można powiedzieć ukraiński duszpasterz, który odprawia dla przybyszów z Ukrainy Msze Święte w bydgoskiej Bazylice. Zakończył on manifestację modlitwą Ojcze Nasz, którą odmówili wszyscy zebrani – w języku ukraińskim.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu