Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejny patostreamer najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Nie pomogło wsparcie od posła Konfederacji

Kolejny patostreamer najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Nie pomogło wsparcie od posła Konfederacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 23 luty 2022 00:02
Marcin O. z pistoletem Marcin O. z pistoletem YouTube

We wtorek Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zdecydował o objęciu 3-miesięcznym aresztem Marcina O., który został zatrzymany w sobotę przez policję w okolicach Starego Rynku. Wcześniej Marcin O. na wiecu cytował słowa gróźb śmierci wobec parlamentarzystów oraz wymachiwał pistoletem.

Marcin O. w patostreamach, czyli audycjach pełnych wulgaryzmów, często też nawoływania do nienawiści,występował z Wojciechem O. Wojciech O. przed dwoma tygodniami na Starym Rynku zapowiadał, że chce zabić posłów, którzy poprą zaostrzenie obostrzeń mającym ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Po dwóch dniach o tamtego wiecu policja zatrzymała Wojciecha O., a bydgoski sąd zdecydował o jego tymczasowym 2-miesięcznym areszcie, postawiono mu też zarzuty związane z grożeniem pozbawienia życia.

 

Dwa tygodnie później w tym samym miejscu Marcin O. cytował swojego kolegę - Chce ich zabić – mówił w kierunku parlamentarzystów, zaznaczając, że to tylko cytat, czym zapewne liczył, że uda się mu uniknąć odpowiedzialności z te słowa. Sam więc przedstawiano jako instalację artystyczną, co również było elementem taktyki unikania odpowiedzialności za nawoływanie do zabijania.

 

W pewnym momencie Marcin O. wyciągnął pistolet (nie mamy informacji, czy była to prawdziwa broń) - To jest Walter P99 – powiedział, wskazując, że może ona służyć do walki z wrogim żołnierzem. Wcześniej przemawiający prezentowali prorosyjską narrację, wskazując, że Polskę okupują wojska amerykańskie, w Amerykanach wskazująć wrogów. Marcin O. mówił też, że każdy może bez pozwolenia posiadać broń czarnoprochową

 

Zaraz po zakończeniu zgromadzenia Marcina O. zatrzymała bydgoska policja.

 

Poseł wstawił się za O.

W poniedziałek bydgoska prokuratura wniosła o tymczasowy areszt dla patostreamera. Poseł Grzegorz Braun skierował do bydgoskiego Sądu Rejonowego pismo, w którym ,,poręczył” za Marcina O. wnosząc, aby nie objęto go tymczasowym aresztem.

 

We wtorek Sąd Rejonowy nie uwzględnił jednak oczekiwań posła i zdecydował o 3-miesięcznym areszcie Marcina O.

 

Wyszli wcześniej za kaucją po wydarzeniach kaliskich

11 listopada 2021 roku Wojciech O. i Marcin O. zorganizowali w Kaliszu marsz, o wymiarze antysemickim, w czasie którego spalono statuty kaliskie. Wywołało to skandal międzynarodowy, w wyniku którego oboje zostali zatrzymani oraz dodatkowo towarzyszący im Piotr.R. Sąd zdecydował wówczas o 3-miesięcznym areszcie. Po kilku tygodniach wyszli na wolność po wpłaceniu kaucji.

 

Ich aktywność w Bydgoszczy można zatem uznać za działanie w warunkach recydywy.

 

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu