Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCztery firmy złożyły oferty na remont Bydgoszczy Zachodu

Cztery firmy złożyły oferty na remont Bydgoszczy Zachodu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 luty 2022 07:36
Cztery firmy złożyły oferty na remont Bydgoszczy Zachodu Wizualizacja

PKP SA otworzyło oferty w przetargu na modernizację dworca Bydgoszcz Zachód. Cztery podmioty złożyły cztery podmioty, są to oferty w przedziale od ponad 3,7 mln zł do blisko 7 mln zł. Budżet zamawiającego to 3,3 mln zł, czyli najtańsza oferta jest nieco droższa.

 

Dla rozstrzygnięcia tego przetargu PKP SA będzie musiało zatem zwiększyć budżet. Przetarg na modernizację Bydgoszczy Zachód rozpisano po raz trzeci – pierwszy ogłoszony w lipcu unieważniono, bowiem nie zgłosił się żaden oferent. Drugi jesienny przetarg unieważniono z uwagi na błędy w dokumentacji.

 

Najtańszą ofertę złożył Zakład Usług Budowlanych z Trzemeszna na kwotę 3,774 mln zł.

 

Z dokumentów Ministerstwa Infrastruktury wynika, że zakłada się, że prace remontowe ruszą na początku maja, a zakończą się w kwietniu przyszłego roku.

 

Wizualizacje:

 

Dworzec Bydgoszcz Zachód mieści się na Flisach pomiędzy Bydgoszczą Główną i Bydgoszczą Osowa Góra.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu