Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZwolennicy Wojciecha O. zorganizowali antyamerykański wiec

Zwolennicy Wojciecha O. zorganizowali antyamerykański wiec

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 20 luty 2022 19:45
Zwolennicy Wojciecha O. zorganizowali antyamerykański wiec YouTube

W sobotę na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy zebrało się kilkadziesiąt zwolenników Wojciecha O., którzy zjechali się z całej Polski. Domagali się oni uwolnienia O. z aresztu śledczego, przebywa on obecnie w fordońskim areszcie, zgromadzenie miało też antyamerykański wymiar.  Po tym zgromadzeniu policja zatrzymała Marcina O., który powtarzał groźby śmierci sprzed dwóch tygodni.

 

Ostatnie tygodnie Europa stoi w napięciu przed możliwą wojną na Ukrainie, około 150 tys. rosyjskich wojsk stacjonuje przy granicy. Eskalacja tego konfliktu byłaby niekorzystna dla interesów Polski, decyzją prezydenta Joe Bidena do Polski przyleciało kolejne kilka tysięcy amerykańskich żołnierzy, które mają odstraszać Rosjan przed agresją, oraz podkreślać, że amerykanie poważnie traktują zapisy artykułu 5 traktatu o NATO, który zakłada, że atak na jednego z sojuszników jest traktowany jako atak na cały sojusz.

 

W sobotę na bydgoskim Starym Rynku dosłownie 10 minut na piechotę od siedziby Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO, jednej z najważniejszych agend sojuszu w Europie, pojawiały się okrzyki, że Amerykanie są w Polsce jako ,,okupanci”.

 

- Sami się tutaj nie wzięli, ktoś ich tutaj zaprosił – mówił jeden z przemawiających - Ci, którzy wyrazili zgodę żeby Amerykanie tu przyjechali to nie są zdrajcy, bo oni nie są spośród nie, to są po prostu nasi wrogowie.

 

Dalej usłyszeć można było, że wojska amerykańskie to złodzieje, mordercy,gwałciciele. Pojawiła się także myśl, że Polska jest dla Stanów Zjednoczonych kolonią.

 

Teoria spiskowa o inwazji na Iran

Zdaniem innego z liderów zgromadzenia rzekome zagrożenie Rosji dla Ukrainy jest zmyślone, a wojska amerykańskie w Polsce czy w Rumuni - Te wojska gromadzone są tutaj tylko po to, aby budować psychozę strachu – zaznaczał. Wojska gromadzone w Polsce mają służyć też przygotowaniom do zaatakowania Iranu - Wojny, którą chcą rozpętać siły syjonistyczno-amerykańskie

 

Środowiska wyraźnie prorosyjskie

Wojciech O., przebywający w areszcie lider tego środowiska, nie kryje swoich poglądów sympatyzujących z Władimirem Putinem i Aleksandrem Łukaszenki. Kilka miesięcy temu wprost krzyczał na Starym Rynku – Niech żyje Putin i Łukaszenka oraz zaatakował przedstawiciela białoruskiej diaspory, będącego przeciwnikiem reżimu Łukaszenki gazem. Tę sprawę wyjaśnia prokuratura.

 

Mamy zatem do czynienia z jawnie prorosyjskim działaniem.

 

Wojciech O. dwa miesiące spędzi w areszcie

Przed dwoma tygodniami Wojciech O. występował na wiecu na Starym Rynku w Bydgoszczy, w czasie którego zapowiadał, że będzie zabijał parlamentarzystów. Dwa dni później został zatrzymany przez policję, sąd zdecydował o tymczasowym 2 miesięcznym areszcie. Grozi mu kara nawet kilku lat więzienia.

 

Wojciech O. mieszka w Warszawie, do Bydgoszczy jest zapraszany przez bydgoskich sympatyków na występy wyjazdowe.

 

Drugi patostreamer zatrzymany przez policję

Wojciech O. w swoich patostreamach występował u bogu Marcina O., który w sobotę powtarzał groźby śmierci wobec posłów. Zaznaczał jednak, że on tylko cytuje Wojciecha O., zapewne chcąc tym uniknąć odpowiedzialności za słowa.  Tym razem policja była juz jednak bardziej zdecydowana i chwilę później Marcin O.  został zatrzymany.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu