Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPracownicy Opery Nova dostaną podwyżki. Dla samorządowców to była trochę sprawa honoru

Pracownicy Opery Nova dostaną podwyżki. Dla samorządowców to była trochę sprawa honoru

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 21 luty 2022 06:54
Pracownicy Opery Nova dostaną podwyżki. Dla samorządowców to była trochę sprawa honoru Fot: Paweł Zielke

W listopadzie radni Sejmiku Województwa podnieśli sobie uposażenia, przy tej okazji wskazywaliśmy, że zanim politycy podniosą sobie diety, w pierwszej kolejności należałoby rozwiązać problem niskich płac w Operze Nova. Wówczas w dyskusji na sesji Sejmiku Województwa podniesiono problem płac, pojawił się jednak deklaracje zarządu, że problem może zostać rozwiązany. Kamieniem milowym może być porozumienie z piątku 18 lutego.

Z szacunków NSZZ Solidarność wynikało, że od stycznia na płacy minimalnej znajduje się ponad połowa kadry Opery Nova. Problem płacowy dotyczył również Filharmonii Pomorskiej.

 

W piątek jak informuje NSZZ Solidarność podpisano porozumienie z Zarządem Województwa, reprezentowanym przez marszałka Piotra Całbeckiego.

 

Podpisanie porozumienia jest efektem długotrwałych rozmów i negocjacji z panem Marszałkiem, które zakończyły się kompromisem i wypracowaniem korzystnych dla pracowników rozwiązań. Oprócz regulacji płac, strony zobowiązały się podjąć rokowania mające na celu wynegocjowanie ponadzakładowego układu zbiorowego pracy oraz do skierowania pisma do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie zwiększenia dotacji dla instytucji kultury w naszym województwie – informuje NSZZ Solidarność.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu