Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDo Olsztyna niby nie ma bezpośredniego pociągu z Bydgoszczy, ale w sumie jest

Do Olsztyna niby nie ma bezpośredniego pociągu z Bydgoszczy, ale w sumie jest

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 19 luty 2022 09:06

Od ponad roku w rozkładzie jazdy nie ma bezpośredniego pociągu pomiędzy stolicą województwa kujawsko-pomorskiego Bydgoszczą i stolicą warmińsko-mazurkiego Olsztynem. Jak nam pokazuje jednak czytelnik można jednym pociągiem przejechać na tej trasie – formalnie z przesiadką, ale w praktyce bez niej.

Brzmi to nieco absurdalnie, dlatego wyjaśniamy. O godzinie 14:35 z Bydgoszczy Głównej odjeżdża pociąg do Torunia Głównego przewoźnika Polregio o numerze 55824. Pociąg kończy bieg w Toruniu planowo o godzinie 15:22. Z Torunia możemy o godzinie 15:29 pojechać pociągiem Polregio o numerze 90225 do Olsztyna, z planowanym przyjazdem o godzinie 18:08. Możemy pokonać tę podróż na jednym bilecie, z przesiadką na Toruniu Głównym.

 

Te dwa pociągi to fizycznie jeden.

Wspomniany pociąg 55824 jak informuje nas czytelnik zmienia na Toruniu Głównym numer na 90225 i fizycznie jedzie dalej,dlatego posiadając bilet przesiadkowy, nie musimy fizycznie nawet wstawać z siedzenia.

 

Zwróciliśmy się do Polregio o wyjaśnienie tego, bowiem gdyby w rozkładzie widniał ten pociąg jako bezpośredni mógłby zachęcić więcej osób do podróżowania. Służby prasowe przewoźnika przekazały sprawę dalej, do dzisiaj pomimo upływu ponad tygodnia ta sprawa nie została wyjaśniona.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu