Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLOT i RyanAir zwiększą liczbę połączeń do Bydgoszczy. Brak sygnałów od Lufthansy

LOT i RyanAir zwiększą liczbę połączeń do Bydgoszczy. Brak sygnałów od Lufthansy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 19 luty 2022 00:37
LOT i RyanAir zwiększą liczbę połączeń do Bydgoszczy. Brak sygnałów od Lufthansy Fot: PLB

W styczniu z usług Portu Lotniczego Bydgoszcz skorzystało ponad 10 tys. pasażerów, to ponad pięć razy więcej niż w styczniu 2021 roku, wówczas mieliśmy jednak rządowy zakaz lotów do Wielkiej Brytanii spowodowany pojawieniem się wariantu Delta. Na przełomie marca i kwietnia bydgoskie lotnisko powinno się jeszcze bardziej ożywić.

Obecnie Polskie Linie Lotnicze LOT obecnie latają na trasie Bydgoszcz – Warszawa trzy razy w tygodniu. Od 27 marca będzie to sześć lotów (codziennie z wyjątkiem sobót). Zmieni się także godzina operacji. W sezonie letnim wylot z Bydgoszczy zaplanowany jest: w poniedziałki, środy i piątki na godzinę 15:05, we wtorki i czwartki 14:35 oraz w niedzielę na godzinę 14:35. Zmiany poprzedzone szeregiem analiz, wprowadzone przez przewoźnika Polskie Linie Lotnicze LOT podyktowane potrzebą dostosowania siatki połączeń do potrzeb pasażerów. Ma to umożliwić w Warszawie przesiadki na samoloty do m.in.: Toronto i Nowego Jorku.

 

- Stany Zjednoczone to strategiczny partner gospodarczy dla Polski i całej Unii Europejskiej. Dzięki lotniczemu połączeniu Bydgoszczy i Warszawy przedsiębiorcy z Kujaw i Pomorza mają większe możliwości nawiązywania kontaktów biznesowych. Nowy Jork, Chicago, Los Angeles to tylko niektóre z kierunków podróży z krótką przesiadką w stolicy. Zwiększenie oferowania przez Polskie Linie Lotnicze LOT to kolejne potwierdzenie stopniowego powrotu Pasażerów korzystających z naszego Lotniska. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

 

W marcu również irlandzki RyanAir planuje zwiększyć liczbę połączeń, będzie więcej lotów do Londynu i Dublina. Od 2 marca powrócić mają też dwa loty w tygodniu do Kijowa, które będą si odbywać w środy i w niedzielę. Ryzykiem dla wznowienia tego połączenia może być jednak wybuch wojny rosyjsko-ukraińskiej, a jak wiemy sytuacja napięta utrzymuje się od kilku tygodni.

 

Wciąż brak natomiast jakichkolwiek sygnałów ze strony niemieckiej Lufthansy w sprawie przywrócenia połączeń z Bydgoszczą. Przed pandemia codziennie latały samoloty z Bydgoszczy do Frankfurtu. W marcu 2020 roku zostały zawieszone i taki stan utrzymuje się do dzisiaj.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu