Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzedsiębiorcy z Osowej Góry zatruwali nas. Posypały się niespodziewanie mandaty

Przedsiębiorcy z Osowej Góry zatruwali nas. Posypały się niespodziewanie mandaty

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 luty 2022 00:05

W ubiegłym tygodniu po sygnałach od mieszkańców funkcjonariusze Straży Miejskiej skontrolowali zakłady działające na Osowej Górze. Mieszkańcy podejrzewali, że w piecach dochodzi do spalania niezgodnego z przepisami antysmogowymi. Te przypuszczenia okazały się uzasadnione.

W piątek 11 lutego wskazaną firmę odwiedzili strażnicy miejscy, którzy uznali, że warto skontrolować też okoliczne zakłady, łącznie 4 firmy.

 

Ujawniono u nich liczne nieprawidłowości, jak spalanie odpadów poprodukcyjnych w postaci elementów drewnianych, które były pokryte folią, bądź laminatem, a także elementów plastikowych i gumowych. W piecach znajdowały się także odpady bytowe, np. opakowania, gazety i kartony zadrukowane farbami. Ponadto u jednego z przedsiębiorców strażnicy ujawnili piec bez dokumentacji technicznej, tzw. „samoróbkę”. Natomiast w innym zakładzie do „rozpałki” używany był zużyty olej, na co wskazywało zatłuszczenie zewnętrznych drzwiczek i podłogi pod piecem – informuje bydgoska Straż Miejska.

 

Ostatecznie właściciele tych czterech firm zostali ukarani mandatami, łącznie na kwotę 1,6 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu