Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMaluch od Bydgoszczy i TMMB kupiony za ponad 23 tys. zł

Maluch od Bydgoszczy i TMMB kupiony za ponad 23 tys. zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 15 luty 2022 13:18
Maluch od Bydgoszczy i TMMB kupiony za ponad 23 tys. zł Fot: UMB

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się dwa tygodnie temu, wczoraj zakończyła się natomiast licytacja jednego z ciekawszych przedmiotów wystawionych lokalnie. Mowa o Fiacie126P, znanym pn. ,,Malucha” z 1990 roku. Pojazd ma już ponad 30 lat, ale przebieg nie wielki, ostatnio przeszedł nawet fachowy przegląd i konwersację w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy.

Fiata 126P na licytację przekazało Miasto Bydgoszcz oraz Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. Sprzedany został dokładnie za kwotę 23 tys. i 433 zł. Te pieniądze całkowicie zostaną wykorzystane przez WOŚP na realizację celu 30. Finału.

 

,,Przejrzyj na oczy” - to hasło 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który wskazuje na cel tegorocznej zbiórki, a będzie to zakup sprzętu do lepszej diagnostyki wad wzroku u dzieci oraz do ich leczenia.

 

Hitem lokalnym tegorocznego finału było jednak spędzenie popołudnia w Parlamencie Europejskim w Brukseli z europosłem Radosławem Sikorskim. Zwycięzca aukcji był gotowy dla tego przeznaczyć 60 tys. i 100 zł.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu