Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNie tylko Microsoft Flight Simulator pozwala odwiedzić bydgoskie lotnisko

Nie tylko Microsoft Flight Simulator pozwala odwiedzić bydgoskie lotnisko

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 13 luty 2022 00:56
Nie tylko Microsoft Flight Simulator pozwala odwiedzić bydgoskie lotnisko Grafika: Drzewiecki Design

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że projektanci zajmujący się odwzorowywaniem portów lotniczych w rzeczywistości wirtualnej z Drzewiecki Desing pracują nad profesjonalnym odwzorowaniem infrastruktury Portu Lotniczego Bydgoszcz w grze Microsoft Flight Simulator. MFS to dzisiaj najlepszy symulator dostępny dla użytkowników domowych, ale też nie jedyny.

W 2017 roku wydany został symulator na komputery PC X-Plane 11, który ma swoich fanów. Swoich graczy ma też rodzina symulatorów PREPARD3D. Do obu tych tytułów studio Drzewiecki Design przygotowało lokalizację Portu Lotniczego Bydgoszcz, którym przyjrzymy się.

 

Oto kilka oficjalnych screenów PLB:


 

 

 

 

 

 

 

 

Jakościowo lokalizacja do Microsoft Flight Simulator zapewne znacząco przebije powyższe screeny, stąd też warto na nie poczekać. Drzewiecki Design specjalizuje się nie tylko w polskich lotniskach, studio obecnie pracuje chociażby nad lotniskiem w Chicago.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu