Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProkuratura wyjaśni, czy prezes lotniska nie składał fałszywych oświadczeń majątkowych

Prokuratura wyjaśni, czy prezes lotniska nie składał fałszywych oświadczeń majątkowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 luty 2022 12:35
Prokuratura wyjaśni, czy prezes lotniska nie składał fałszywych oświadczeń majątkowych Fot: PLB

Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego wykazać miała nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym Tomasza Moraczewskiego, prezesa Portu Lotniczego Bydgoszczy. Sprawę wyjaśnić ma Prokuratura Rejonowa w Gdynia (dla zachowania bezstronności). Postępowanie toczy się pod kątem składania fałszywych zeznań w oświadczeniu majątkowym.

Kontrolę CBA przeprowadziło w 2021 roku. Służba nie informuje jednak z jakich lat oświadczenia majątkowe budzą wątpliwości. Moraczewski na przełomie 2019 i 2020 roku objął funkcję dyrektora departamentu odpowiedzialnego za transport w Urzędzie Marszałkowskim. To łączenie funkcji budziło wątpliwości opozycji.

 

Obejmując kolejną funkcję publiczną musiał złożyć ponownie oświadczenie majątkowe – oświadczenia złożone za 2019 rok jako prezesa portu i dyrektora departamentu nieco się różniły, być może rozbieżności w kwotach zwróciły uwagę kontrolerów CBA.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu