Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProkuratura wyjaśni, czy prezes lotniska nie składał fałszywych oświadczeń majątkowych

Prokuratura wyjaśni, czy prezes lotniska nie składał fałszywych oświadczeń majątkowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 luty 2022 12:35
Prokuratura wyjaśni, czy prezes lotniska nie składał fałszywych oświadczeń majątkowych Fot: PLB

Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego wykazać miała nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym Tomasza Moraczewskiego, prezesa Portu Lotniczego Bydgoszczy. Sprawę wyjaśnić ma Prokuratura Rejonowa w Gdynia (dla zachowania bezstronności). Postępowanie toczy się pod kątem składania fałszywych zeznań w oświadczeniu majątkowym.

Kontrolę CBA przeprowadziło w 2021 roku. Służba nie informuje jednak z jakich lat oświadczenia majątkowe budzą wątpliwości. Moraczewski na przełomie 2019 i 2020 roku objął funkcję dyrektora departamentu odpowiedzialnego za transport w Urzędzie Marszałkowskim. To łączenie funkcji budziło wątpliwości opozycji.

 

Obejmując kolejną funkcję publiczną musiał złożyć ponownie oświadczenie majątkowe – oświadczenia złożone za 2019 rok jako prezesa portu i dyrektora departamentu nieco się różniły, być może rozbieżności w kwotach zwróciły uwagę kontrolerów CBA.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • GDDKiA po raz kolejny wybiera wykonawcę na toruński odcinek S-10. Czy tym razem uda się podpisać umowę?

  Odcinek południowej obwodnicy Torunia w ramach drogi ekspresowej S-10 jest dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dość pechowy, o ile na pozostałych trzech (od węzła Bydgoszcz Stryszek, przez Emilianowo i Solec Kujawski pod sam Toruń) podpisane są już umowy z wykonawcami na tym odcinku pojawiały się problemy - w poniedziałek 28 listopada po raz trzeci dokonano wyboru najlepszej oferty.

 • Kolejne wsparcie przekazuje województwo dla Ukrainy

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecydował o przekazaniu czterem regionom na Ukrainie łącznie 300 tys. zł – wsparcie to ma pozwolić na zaopatrzenie Ukraińców w agregaty prądotwórcze, śpiwory oraz przenośne kuchenki gazowe. Jest to odpowiedź na ostatnie działania Rosji, która oparła swoje działania na niszczeniu infrastruktury cywilnej, przez co powstają ogromne problemy z dostępnością prądu.

Wiadomości z regionu