Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSikorski: Polski rząd poszedł do kasyna i przegrał

Sikorski: Polski rząd poszedł do kasyna i przegrał

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 luty 2022 21:20

Obniżka VAT-u na żywność ma powstrzymać zdaniem rządu inflację, bydgoski przedsiębiorca Wiesław Naklicki, właściciel lokali gastronomicznych w centrum Bydgoszczy wskazuje, że tak naprawdę na tej operacji bydgoscy restauratorzy tylko stracili. Wziął on udział w konferencji prasowej europosła Radosława Sikorskiego o trudnej sytuacji biznesu.

 

- Ile ciosów jeszcze polski przedsiębiorca wytrzyma – wyższe podatki, wyższe stopy procentowe, galopująca inflacja, wyższe ceny energii, prądu i gazu. Są granice – wskazuje europoseł Radosław Sikorski. Wraz z Młodymi Demokratami przekazywał on zainteresowanym przedsiębiorcom tabliczki, które mają informować dlaczego rosną ceny usług, wskazując na wyższe ceny chociażby gazu i inflację. Jest to odpowiedź na rozporządzenie rządu, który nakazuje wręcz informowanie klientów, że decyzją Rady Ministrów obniżono VAT.


Sikorski skrytykował też spółki skarbu państwa, które za publiczne pieniądze twierdzą, że wzorst cen gazu to efekt polityki klimatycznej Unii Europejskiej - To jest wierutne kłamstwo – ocenił Sikorski. - Od wielu lat za zgodą kolejnych rządów godzimy się na politykę ograniczania emisji CO2, tak aby ratować naszą planetę i ratować nasze zdrowie. Tylko mamy rząd, który zamiast inwestować w odnawialne źródła energii zaczął wojnę z wiatrakami, wojnę z fotowoltaiką, budowanie nowych kopalni i nowych elektrowni węglowych, plus odszedł od umowy gazowej z Rosją, przeszedł na rynkową, czyli poszedł do kasyna i przegrał.

 

- Tak ciężko jak jest obecnie teraz nie było nigdy – ocenia Wiesław Naklicki, który kartkę z informacją dlaczego rosną ceny usług nakleił na swoim lokalu z kebabem.

 

- Ceny brutto stały się cenami netto, czyli tak naprawdę żądnych podwyżek nie dostaliśmy, czyli nawet nie możemy sobie odliczyć od podatku – wskazuje Naklicki.

 

Przedsiębiorca od każdej transakcji płacić musi podatek VAT, czyli zawiera go w cenie. Jeżeli kupuje jednak usługi, to swój należny VAT może obniżyć o VAT jaki zapłacił w fakturach od dostawców. Jeżeli cena przy 0% VAT u dostawcy jest taka sama jak przed obniżką, to restaurator traci wartość podatku VAT, przez co zapewne nie obniży cen swoich produktów dla konsumentów.

 

Naklicki ocenił, że chcąc uzyskać zysk jaki gastronomia miała 10 lat temu, to dzisiaj kebab musiałby kosztować 30-40 zł.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejm nie był wstanie przyjąć rezolucji uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm

   

  Sytuacja przynajmniej zaskakująca, a na pewno wizerunkowo uderzająca w Sejm jako izbę miała miejsce w czwartek w Sejmie RP. Tego dnia Sejm miał przyjąć stanowisko, w którym stwierdza Rosję za państwo wspierające terroryzm, jak czytamy w projekcie uchwał – Sejm RP stwierdza, że Federacja Rosyjska systematycznie narusza prawa człowieka, prawo międzynarodowe oraz Kartę Narodów Zjednoczonych (..) Dokonuje (…) zbrodni wojennych i ludobójstw, podejmuje wrogie działania gospodarcze, w szczególności w sferze energetyki.

  Etykiety: Sejm RP
 • Ponad pięciokrotny spadek w listopadzie liczby zakażeń na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  650 zakażeń potwierdzono zakażeń COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przez okres października. Dane z uwagi na mniejsze testowanie mogą być zaniżone, ale widać jest pięciokrotny spadek wykrytych przypadków w stosunku do października, co pokazuje, że raczej w te święta COVID-19 nie powinien być większym problemem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu