Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPlanowane jest trzecie podejście do studium dla obwodnicy Białych Błot

Planowane jest trzecie podejście do studium dla obwodnicy Białych Błot

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 luty 2022 06:42

Opracowanie studium techniczo-ekonomiczno-środowiskowego to absolutna podstawa, aby myśleć o budowie obwodnicy Białych Błot. STEŚ ma przede wszystkim wskazać najbardziej optymalny wariant jej przebiegu, a być może zasugerować opłacalność tunelu w biegu ulicy Szubińskiej. Studium planowano opracować w latach 2018-2019, ale na skutek różnych okoliczności, dopiero przetargi ogłoszono w drugiej połowie 2021 roku. Z Urzędu Gminy płynie sygnał, że będzie podjęta trzecia próba.

Pierwszy przetarg ogłoszono w wakacje, ale wówczas nie wpłynęła żadna oferta. Na jesienie ponowiono przetarg, jedyna oferta na kwotę 860 tys. zł przekroczyła budżet na jaki umówiły się samorządy składające się na to opracowanie: Gmina Białe Błota, Powiat Bydgoski, Miasto Bydgoszcz i Województwo Kujawsko-Pomorskie. Od rzecznika prezydenta Bydgoszczy dowiadujemy się, że Bydgoszcz była gotowa dołożyć kilkadziesiąt tysięcy złotych, aby utrzymać 25% udział w przedsięwzięciu. Pozostałe samorządy takich deklaracji nie złożyły, dlatego przetarg został unieważniony.

 

Kilka dni temu z inicjatywy wójta Białych Błot Dariusza Fundatora odbyła się wideokonferencja pomiędzy samorządowcami. Jak dowiadujemy się z komunikatu, ma być rozpisany przetarg po raz trzeci, być może on pozwoli wybrać oferenta i rozpocząć pracę nad STEŚ. Prace nad takim studium trwają około dwóch lat, w przypadku Białych Błot z uwagi na kontrowersje jakie budzić mogą niektóre przebiegi, konieczne będą szerokie konsultacje społeczne. Dopiero mając STEŚ będzie można myśleć o budowie.

 

Według ostatniego Generalnego Pomiaru Ruchu przez Białe Błota pomiędzy Bydgoszczą i węzłem S-5/S-10 przejeżdża dziennie ponad 20 tys. pojazdów.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu