Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStyczeń przyniósł niewielki wzrost bezrobocia, ale w Bydgoszczy wręcz nieodczuwalny

Styczeń przyniósł niewielki wzrost bezrobocia, ale w Bydgoszczy wręcz nieodczuwalny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 luty 2022 06:25
Styczeń przyniósł niewielki wzrost bezrobocia, ale w Bydgoszczy wręcz nieodczuwalny Fot: Bartosz Bieliński

Bydgoszcz rok 2021 zakończyła z bezrobociem rejestrowanym na poziomie 2,6%, to najniższy, można powiedzieć historyczny wskaźnik, od momentu gdy bezrobocie w Polsce jest liczone. O ile wybuch pandemii COVID-19 w 2020 roku odwrócił trend spadkowy bezrobocia i osób bez pracy zaczęło przez kolejne miesiące przybywać, to ostatnie tygodnie 2021 roku to w Bydgoszczy bezrobocie niższe niż przed pandemią.

Na dzień 31 stycznia w Bydgoszczy bez pracy było dokładnie zarejestrowanych 4 tys. i 135 osób bezrobotnych, to o 33 więcej niż pod koniec grudnia, zatem mamy niewielki spadek. Jak spojrzymy jednak na dane ze stycznia 2021 roku, gdy widoczne były bardziej skutki gospodarcze pandemii, to mamy przez ten rok spadek o ponad 1,9 tys. zarejestrowanych bezrobotnych.

 

Jak spojrzymy na te liczby, to w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba bezrobotnych w Bydgoszczy zmalała o blisko 1/3.

 

Wzrost bezrobocia przez styczeń widoczny był we wszystkich powiatach województwa kujawsko-pomorskiego za wyjątkiem sępoleńskiego ze spadkiem 22 osób. W ciągu ostatniego miesiąca w kujawsko-pomorskim przybyło o blisko 2,2 tys. zarejestrowanych bezrobotnych, najwięcej w powiecie lipnowskim – o 280. Wzrost bezrobocia o ponad 100 osób odnotowano także w powiatach: Mieście Grudziądz, toruńskim, włocławskim, aleksandrowskim, inowrocławskim, nakielskim, świeckim i żnińskim.

 

Stopa bezrobocia w kujawsko-pomorskim wynosi 7,9%, średnia dla Polski to 5,6%.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu