Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStyczeń przyniósł niewielki wzrost bezrobocia, ale w Bydgoszczy wręcz nieodczuwalny

Styczeń przyniósł niewielki wzrost bezrobocia, ale w Bydgoszczy wręcz nieodczuwalny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 luty 2022 06:25
Styczeń przyniósł niewielki wzrost bezrobocia, ale w Bydgoszczy wręcz nieodczuwalny Fot: Bartosz Bieliński

Bydgoszcz rok 2021 zakończyła z bezrobociem rejestrowanym na poziomie 2,6%, to najniższy, można powiedzieć historyczny wskaźnik, od momentu gdy bezrobocie w Polsce jest liczone. O ile wybuch pandemii COVID-19 w 2020 roku odwrócił trend spadkowy bezrobocia i osób bez pracy zaczęło przez kolejne miesiące przybywać, to ostatnie tygodnie 2021 roku to w Bydgoszczy bezrobocie niższe niż przed pandemią.

Na dzień 31 stycznia w Bydgoszczy bez pracy było dokładnie zarejestrowanych 4 tys. i 135 osób bezrobotnych, to o 33 więcej niż pod koniec grudnia, zatem mamy niewielki spadek. Jak spojrzymy jednak na dane ze stycznia 2021 roku, gdy widoczne były bardziej skutki gospodarcze pandemii, to mamy przez ten rok spadek o ponad 1,9 tys. zarejestrowanych bezrobotnych.

 

Jak spojrzymy na te liczby, to w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba bezrobotnych w Bydgoszczy zmalała o blisko 1/3.

 

Wzrost bezrobocia przez styczeń widoczny był we wszystkich powiatach województwa kujawsko-pomorskiego za wyjątkiem sępoleńskiego ze spadkiem 22 osób. W ciągu ostatniego miesiąca w kujawsko-pomorskim przybyło o blisko 2,2 tys. zarejestrowanych bezrobotnych, najwięcej w powiecie lipnowskim – o 280. Wzrost bezrobocia o ponad 100 osób odnotowano także w powiatach: Mieście Grudziądz, toruńskim, włocławskim, aleksandrowskim, inowrocławskim, nakielskim, świeckim i żnińskim.

 

Stopa bezrobocia w kujawsko-pomorskim wynosi 7,9%, średnia dla Polski to 5,6%.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu