Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł Konfederacji staje w obronie patotreamera, który groził parlamentarzystom śmiercią

Poseł Konfederacji staje w obronie patotreamera, który groził parlamentarzystom śmiercią

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 luty 2022 00:12

W ubiegłym tygodniu na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy doszło do skandalicznej sytuacji, której ocena może być jednoznaczna. Patostreamer Wojciech O. na wiecu groził, że będą tworzone listy śmierci posłów oraz zapowiadał, że sam będzie zabijał. W poniedziałek O. został zatrzymany przez policję, a w środę sąd zdecydował o jego tymczasowym 2-miesięcznym areszcie. Jak się okazuje O. znalazł jednak obrońce w osobie posła Grzegorza Brauna.

 

Poseł Grzegorz Braun to również osoba skandalizująca - kilka miesięcy temu w Sejmie zapowiedział, że ,,minister zdrowia będzie wisiał”. Ostatnio jako jedyny poseł był przeciwko uchwale wyrażającej solidarność z Ukrainą w obliczu przygotowującej się do agresji Rosji. Trzeba o tym wspomnieć, bowiem Wojciech O., którego broni Braun, to zdeklarowany zwolennik putinowskiej Rosji i reżimu Aleksandra Łukaszenki na Białorusi.

 

- Pozbawiony jest wolności za to, że korzysta z wolności słowa, wolności debaty publicznej, że w niewątpliwie stanie wyższej konieczności, bo ten stan, jego  znamiona wyczerpują okoliczności w których funkcjonujemy – tak na konferencji prasowej 1 lutego przed Sejmem komentował wydarzenia z Bydgoszczy poseł Grzegorz Braun, w obecności innych polityków Konfederacji m.in. Janusza Korwin-Mikkke.

 

- Możemy nie podzielać jego poetyki, możemy nie utożsamiać ze stylistyką którą przyjmuje, ale nie powinniśmy akceptować prowadzenia debaty publicznej poprzez wyłączanie niektórych jej uczestników poprzez zamykanie ich do aresztu – bronił Wojciecha O. poseł Braun.

 

Ten poetycki styl, którym próbował patostreamera bronić parlamentarzysta to m.in. takie sformułowania - Jestem przepełniony radosną nienawiścią i chcę ich śmierci – którymi Wojciech O. podjudzał w Bydgoszczy swoich zwolenników.

 

Bydgoskie występy Brauna i jego formacji

Grzegorz Braun jest liderem partii Korona, której struktury w ubiegłym tygodniu zorganizowały spotkanie z abp. Janem Pawłem Lengą, który wprost nazywał papieża Franciszka heretykiem, sugerując, że nie można go nie słuchać. Kuria diecezjalna jednoznacznie odcięła się wyjaśniając, że abp. Lenga nie reprezentuje polskiego Kościoła.

 

Formalnie jego asystentem jest były poseł Paweł Skutecki (od niedawna działacz Solidarnej Polski) oraz Karol Kwiatkowski. W 2019 roku Grzegorz Braun na wiecu, gdzie w pierwszym szeregu siedział Krzysztof Drozdowski, sugerował, że były marszałek Sejmu Mariusz Kuchciński mógł się dopuścić czynów pedofilskich. Kilka tygodni temu okazało się, że powielał pomówienie, którego autorzy zostali ukarani. Drozdowski na jednym z bydgoskich portali powielał propagandę reżimu Łukaszenki, że protesty jakie w ubiegłym roku przewijały się przez Białoruś przeciwko reżimowi Łukaszenki są bezpośrednio inspirowane z Bydgoszczy. Ta teza została jednak jednoznacznie obalona.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

 • Dywagacje o bilecie za 50 zł. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie

  Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.

Wiadomości z regionu