Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRok temu posłanka została odepchnięta przez policjanta. Do dzisiaj sprawa nie została wyjaśniona

Rok temu posłanka została odepchnięta przez policjanta. Do dzisiaj sprawa nie została wyjaśniona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 luty 2022 00:42

29 stycznia 2021 roku odbyła się w Bydgoszczy manifestacja przeciwników orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji eugenicznej. Uczestnicy manifestacji próbowali zablokować Rondo Jagiellonów ale uniemożliwiła im to policja. W czasie tego zgromadzenia nasza kamera zarejestrowała jak policjant popycha posłankę Iwonę Kozłowską, choć ta legitymowała się mówiąć – Interwencja poselska.

 

Nerwowo zaczęło się robić w momencie, gdy grupa policjantów weszła w tłum protestujących na ulicy Jagiellońskiej (blokując ruch w kierunku Ronda Jagiellonów) i wyprowadziła mężczyznę, który jak się dowiadujemy, miał zapalić race. W podejmowanych wobec tej osoby czynnościach chciała uczestniczyć posłanka Iwona Kozłowska, która miała wyjętą legitymację poselską – Interwencja poselska – podnosiła Kozłowska. Parlamentarzystkę policjanci ignorują. Po chwili podchodzi funkcjonariusz i zdecydowanie popycha posłankę. Kozłowska została chwilę później ponownie kilka razy popchnięta. Posłanka twierdzi publicznie, że została również uderzona w twarz.

 

 

Sprawa jest wyjaśniana

Nasze nagranie z tego zajścia pojawiło się w publikacji wielu mediów ogólnopolskich. Politycy Koalicji Obywatelskiej domagali się wyciągnięcia konsekwencji w związku z atakiem na parlamentarzystkę. Sprawa trafiła do prokuratury, delegowana została do gdańskiej prokuratury.

 

Rok po tym zdarzeniu pytamy posłankę czy zapadły już jakieś rozstrzygnięcia. Jak się dowiadujemy sprawa wciąż jest w toku.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

  W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

 • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

  Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu