Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKierowcy odczuwają oddanie do użytku Mostu Uniwersyteckiego

Kierowcy odczuwają oddanie do użytku Mostu Uniwersyteckiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 luty 2022 15:03
Kierowcy odczuwają oddanie do użytku Mostu Uniwersyteckiego Fot: ZDMiKP

Po około roku wyłączenia z ruchu, od półtora tygodnia możemy korzystać z Mostu Uniwersyteckiego. W efekcie na ulicach Bydgoszczy odczuwalne są mniejsze korki, również systemy nawigacji satelitarnej wskazują na spadek kongestii.

Kongestia to czas o jaki wydłuża się nasza podróż z powodu tego, że spowalniają nas korki. Zatem czym niższy jej wskaźnik procentowy tym lepiej.

 

 

W ostatnim tygodniu według aplikacji Traffic Index, opierającego się na systemach nawigacji satelitarnej, kongestia w popołudniowym szczycie (godzina 15) wynosiła w Bydgoszczy około 40%, można powiedzieć nawet nieco mniej. Poranny szczyt (godzina 7) to około 25%. Dla porównania jeszcze kilka tygodni temu średnia dla popołudnia była bliższa 50%.

 

Jak spojrzymy na ubiegły rok, czyli pierwsze tygodnie po zamknięciu Mostu Uniwersyteckiego średnia kongestia sięgała nawet 55% o godzinie 15. Rok wcześniej (2019) dochodziła nawet do 70% - wtedy co prawda Most Uniwersytecki był wykorzystywany, ale było to przed otwarciem południowo-zachodniej obwodnicy w ramach drogi ekspresowej S-5. Notujemy zatem w Bydgoszczy coraz mniejsze korki.

 

COVID-19 też może mieć wpływ

Na ostatnie pomiary wpływ może mieć też pandemia COVID-19. W ostatnim czasie pojawiły się apele do pracodawców o wprowadzanie pracy zdalnej w ramach przeciwdziałania wariantowi Omnikron. Z tego powodu ruch na ulicach jest mniejszy niż w 2019 roku. Co jednak ważne, jak spojrzymy na rok 2020,gdzie w praktyce obostrzenia były bardziej restrykcyjne niż obecnie, to mimo wszystko poziom kongestii spadł.

 

Warte obejrzenia

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

  • Inowrocławski klub stracił licencję

    Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu