Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKierowcy odczuwają oddanie do użytku Mostu Uniwersyteckiego

Kierowcy odczuwają oddanie do użytku Mostu Uniwersyteckiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 luty 2022 15:03
Kierowcy odczuwają oddanie do użytku Mostu Uniwersyteckiego Fot: ZDMiKP

Po około roku wyłączenia z ruchu, od półtora tygodnia możemy korzystać z Mostu Uniwersyteckiego. W efekcie na ulicach Bydgoszczy odczuwalne są mniejsze korki, również systemy nawigacji satelitarnej wskazują na spadek kongestii.

Kongestia to czas o jaki wydłuża się nasza podróż z powodu tego, że spowalniają nas korki. Zatem czym niższy jej wskaźnik procentowy tym lepiej.

 

 

W ostatnim tygodniu według aplikacji Traffic Index, opierającego się na systemach nawigacji satelitarnej, kongestia w popołudniowym szczycie (godzina 15) wynosiła w Bydgoszczy około 40%, można powiedzieć nawet nieco mniej. Poranny szczyt (godzina 7) to około 25%. Dla porównania jeszcze kilka tygodni temu średnia dla popołudnia była bliższa 50%.

 

Jak spojrzymy na ubiegły rok, czyli pierwsze tygodnie po zamknięciu Mostu Uniwersyteckiego średnia kongestia sięgała nawet 55% o godzinie 15. Rok wcześniej (2019) dochodziła nawet do 70% - wtedy co prawda Most Uniwersytecki był wykorzystywany, ale było to przed otwarciem południowo-zachodniej obwodnicy w ramach drogi ekspresowej S-5. Notujemy zatem w Bydgoszczy coraz mniejsze korki.

 

COVID-19 też może mieć wpływ

Na ostatnie pomiary wpływ może mieć też pandemia COVID-19. W ostatnim czasie pojawiły się apele do pracodawców o wprowadzanie pracy zdalnej w ramach przeciwdziałania wariantowi Omnikron. Z tego powodu ruch na ulicach jest mniejszy niż w 2019 roku. Co jednak ważne, jak spojrzymy na rok 2020,gdzie w praktyce obostrzenia były bardziej restrykcyjne niż obecnie, to mimo wszystko poziom kongestii spadł.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu