Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSygnalizacja świetlna w Opławcu to nie idealne rozwiązanie. Dostosowane jednak do budżetu

Sygnalizacja świetlna w Opławcu to nie idealne rozwiązanie. Dostosowane jednak do budżetu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 luty 2022 00:20
Sygnalizacja świetlna w Opławcu to nie idealne rozwiązanie. Dostosowane jednak do budżetu Fot: UMB

Niedawno zakończono montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Koronowskiej i Opławiec (do dzisiaj nie została uruchomiona). O budowę skrzyżowania zabiegać mieli mieszkańcy Opławca, chcący mieć sprawniejszy wyjazd z ulicy Opławiec w ulicę Koronowską. Pojawiają się jednak głosy, że sygnalizacja nie rozwiąże powstawania zatorów.

 

Ulica Koronowska od kilku tygodni ma status drogi wojewódzkiej (po budowie S-5 została zdegradowana ze statusu drogi krajowej), ale raczej liczyć trzeba się z tym, że natężenie ruchu będzie wzrastać, bowiem biegnie ona do węzła drogi ekspresowej Bydgoszcz Opławiec w Tryszczynie.

 

Alternatywnym rozwiązaniem mogłaby być budowa ronda turbinowego, które sprawdza się chociażby w Białych Błotach przy zjeździe na Miedzyń. Taką sugestię – budowy ronda- w swojej interpelacji wyraził wiceprzewodniczący Rady Miasta Lech Zagłoba-Zygler wskazując, że sygnalizacja świetlna – ,,nie zlikwiduje ciągłych zatorów”.

 

Zdaniem zastępcy prezydenta Mirosława Kozłowicza nie byłoby to łatwe przedsięwzięcie, bowiem wymagałoby wykupu działek lezących na terenie gminy Sicienko. Wychodzenie ronda poza granice Bydgoszczy dodatkowo by inwestycję komplikowało. Dlatego zdecydowano się na światła jako na rozwiązanie: ,,tańsze” i ,,najszybsze zrealizowanie postulatów mieszkańców”.

 

Czy była to dobra decyzja będziemy mogli ocenić za kilka tygodni.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Jak prostymi działaniami zmniejszyć zużycie prądu w domu?

  Zamrożenie cen prądu, które zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku, oznacza, że gospodarstwa domowe będą mogły rozliczać swoje rachunki po cenach tegorocznych i uniknąć podwyżek, ale tylko wtedy, gdy ich zużycie energii mieści się w ustawowym limicie. – Warto przyjrzeć się temu, jakie zużycie generują najpopularniejsze w domu sprzęty – mówi ekspert PKEE Włodzimierz Cupryszak. Jak wskazuje, dzięki wdrożeniu kilku prostych nawyków można zredukować zużycie prądu przez żelazko, piekarnik czy pralkę nawet o kilkadziesiąt procent. To pozwoli zmniejszyć całościowy pobór energii do wysokości umożliwiającej skorzystanie z preferencyjnych rozliczeń.

 • Bartosz Kownacki - sprawozdanie z trzech lat w Sejmie

  Bartosz Kownacki – sprawozdanie Bartosz Kownacki, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Działania na rzecz regionu podejmowane w IX kadencji

Wiadomości z regionu