Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSygnalizacja świetlna w Opławcu to nie idealne rozwiązanie. Dostosowane jednak do budżetu

Sygnalizacja świetlna w Opławcu to nie idealne rozwiązanie. Dostosowane jednak do budżetu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 luty 2022 00:20
Sygnalizacja świetlna w Opławcu to nie idealne rozwiązanie. Dostosowane jednak do budżetu Fot: UMB

Niedawno zakończono montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Koronowskiej i Opławiec (do dzisiaj nie została uruchomiona). O budowę skrzyżowania zabiegać mieli mieszkańcy Opławca, chcący mieć sprawniejszy wyjazd z ulicy Opławiec w ulicę Koronowską. Pojawiają się jednak głosy, że sygnalizacja nie rozwiąże powstawania zatorów.

 

Ulica Koronowska od kilku tygodni ma status drogi wojewódzkiej (po budowie S-5 została zdegradowana ze statusu drogi krajowej), ale raczej liczyć trzeba się z tym, że natężenie ruchu będzie wzrastać, bowiem biegnie ona do węzła drogi ekspresowej Bydgoszcz Opławiec w Tryszczynie.

 

Alternatywnym rozwiązaniem mogłaby być budowa ronda turbinowego, które sprawdza się chociażby w Białych Błotach przy zjeździe na Miedzyń. Taką sugestię – budowy ronda- w swojej interpelacji wyraził wiceprzewodniczący Rady Miasta Lech Zagłoba-Zygler wskazując, że sygnalizacja świetlna – ,,nie zlikwiduje ciągłych zatorów”.

 

Zdaniem zastępcy prezydenta Mirosława Kozłowicza nie byłoby to łatwe przedsięwzięcie, bowiem wymagałoby wykupu działek lezących na terenie gminy Sicienko. Wychodzenie ronda poza granice Bydgoszczy dodatkowo by inwestycję komplikowało. Dlatego zdecydowano się na światła jako na rozwiązanie: ,,tańsze” i ,,najszybsze zrealizowanie postulatów mieszkańców”.

 

Czy była to dobra decyzja będziemy mogli ocenić za kilka tygodni.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu