Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPatostreamer, który groził politykom śmiercią usłyszał pierwsze zarzuty

Patostreamer, który groził politykom śmiercią usłyszał pierwsze zarzuty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 luty 2022 18:01
Patostreamer, który groził politykom śmiercią usłyszał pierwsze zarzuty YouTube

W poniedziałek wieczorem bydgoska policja zatrzymała pod Warszawą Wojciecha O., jednego z liderów polskiego środowiska antyszczepionkowego. W sobotę podczas wiecu na Starym Rynku w Bydgoszczy zapowiadał, że pozabija wszystkich posłów, którzy zagłosują za dalszymi restrykcjami epidemicznymi, padła też zapowiedź tworzenia ,,list śmierci”. Dzisiaj Wojciech O. został doprowadzony do bydgoskiej prokuratury. Możliwe są dalsze zatrzymania.

Groźby śmierci spotkały się z oburzeniem polityków i szeregiem zawiadomień do prokuratury m.in. posła Pawła Olszewskiego. Jan Szopiński o skandalicznym zachowaniu mówił natomiast na poniedziałkowym posiedzeniu Komisji Zdrowia i poprosił marszałek Sejmu o interwencje. W tej sprawie reagował też m.in. prezydent Bydgoszczy. W rezultacie w poniedziałek mężczyzna został zatrzymany.

 

We w wtorek w bydgoskiej prokuraturze usłyszał zarzut nawoływania do popełnienia przestępstwa oraz próbę wpłynięcia na organ administracji państwowej (w tym wypadku parlament) poprzez groźbę. Za te zarzuty grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności, ale prokuratura nie wyklucza postawienia kolejnych zarzutów. Nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie tymczasowego aresztu, może ona zapaść w środę.

 

Wojciech O. zatrzymany został już w listopadzie,gdy w Kaliszu podczas Święta Niepodległości organizował marsz z antysemickimi akcentami. Sąd zdecydował wtedy o tymczasowym 3 miesięcznym areszcie, ale po kilku tygodniach wyszedł za kaucją.

 

Inne osoby też mogą usłyszeć zarzuty

Po wypowiedziach Wojciecha O. tłum skandował m.in.; ,,będzie wisiał” lub ,,śmierć, śmierć, śmierć”. Wcześniej lokalny lider środowiska związanego z O. atakował prezesa Związku Pracodawców Pomorza i Kujaw, po czym tłum skandował ,,będzie wisiał”. Prokuratura nie wyklucza, że zarzuty usłyszą też kolejne osoby.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu