Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolicja zatrzymała patostreamera Wojciecha O.

Policja zatrzymała patostreamera Wojciecha O.

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 31 styczeń 2022 21:26
Policja zatrzymała patostreamera Wojciecha O. YouTube

W sobotę podczas wiecu na Starym Rynku w Bydgoszczy Wojciech O. wprost groził parlamentarzystą śmiercią - Jestem przepełniony radosną nienawiścią i chcę ich śmierci- podburzał tłum Wojciech O., po czym tłum skandował - Śwmierć, śmierć! W poniedziałek wieczorem mężczyzna został zatrzymany przez bydgoską policję. We wtorek ma usłyszeć zarzuty.

 

 

Wojciech O. podczas wiecu zapowiadał tworzenie list śmierci z nazwiskami posłów, którzy poprą ustawy mające na celu ograniczanie rozprzestrzeniania się COVID-19. Po tym występie do prokuratury wpłynął szereg zawiadomień, które składali m.in. poseł Paweł Olszewski, czy lokalne struktury Lewicy.

Kryminalni z KWP i KMP w Bydgoszczy zatrzymali dziś wieczorem Wojciecha O. Mężczyzna został zatrzymany w związku z sobotnim zgromadzeniem i publicznym nawoływaniem do popełnienia przestępstwa. Jutro usłyszy zarzuty – poinformowała w poniedziałek wieczorem bydgoska policja.

 Rzecznik policji kilka godzin wcześniej informował nas, że policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy pod kątem naruszenia art. 119 kodeksu karnego (stosowanie groźby wobec osoby lub grupy osób). Swoje materiały bydgoska policja przekazała w poniedziałek prokuraturze. Poseł Jan Szopiński w piśmie do marszałek Sejmu wyraził obawę, że naruszony mógł zostać także artykuł 224 kodeksu karnego - który penalizuje wywieranie bezprawnego wpływu na czynności funkcjonariuszy państwowych.

 


Wypuszczony z aresztu za kaucją

O Wojciechu O. głośno zrobiło się po 11 listopada, gdy w Kaliszu na wiecu z jego udziałem doszło do incydentów antysemickich i nawoływania do nienawiści. Po tym zdarzeniu został zatrzymany, sąd zdecydował o jego tymczasowym 3 miesięcznym areszcie Za kaucją został jednak zwolniony.

 

Pod lupą ABW

W maju Wojciech O. goszcząc w Bydgoszczy miał zaatakować gazem Białorusina nieopodal ratusza, czym chwalił się też w internecie, publikując nagranie na którym pozdrawia Aleksandra Łukaszenkę i Władymira Putina. Białorusin złożył sprawę do prokuratury. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Policja zatrzymała patostreamera Wojciecha O.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

 • Dywagacje o bilecie za 50 zł. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie

  Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.

Wiadomości z regionu