Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzopiński oczekuje reakcji marszałek Sejmu w związku z groźbami śmierci dla posłów

Szopiński oczekuje reakcji marszałek Sejmu w związku z groźbami śmierci dla posłów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 31 styczeń 2022 18:38

,,Śmierć, śmierć, śmierć” - tak skandował w sobotnie popołudnie tłum na Starym Rynku w Bydgoszczy, po tym gdy Wojciech O. zapowiedział tworzenie list śmierci wobec posłów, jednocześnie sam stwierdzając, że będzie zabijał. Na poniedziałkowym posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia nawiązał do tego poseł Jan Szopiński, który wniósł o przerwę w obradach.

 

- Nie chcę przytaczać haniebnych słów jakie padały na tym zgromadzeniu, bo one były haniebne i skandaliczne – mówił w czasie poniedziałkowej komisji poseł Jan Szopiński, komentując sobotnie wydarzenia z Bydgoszczy.

 

Na Starym Rynku wybrzmiały groźby śmierci wobec posłów, którzy zagłosują za projektem ustawy pn. ,,o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19”, która ma na celu zwiększenie testowania pracowników, aby utrudnić powstawanie ognisk wirusa w zakładach pracy. Nad tym projektem debatowała też w poniedziałek Komisja Zdrowia.

 

- Wnoszę, aby przewodniczący przeniósł obrady do godziny 10 (od redakcji: na następny dzień, czyli wtorek) i poinformował parlamentarzystów, czy my możemy w sposób nieskrępowany dyskutować nad tą sprawą. I czy policja w tej sprawie, haniebnej, rozpoczęła jakieś procedowanie. Czy rzeczywiście, ci którzy tam wrzeszczeli o tworzeniu list posłów, których trzeba zabić są pełni rozumu? - mówił Szopiński. Wniosek Szopińskiego o przerwę został odrzucony jednym głosem. Chwilę później pojawił się wniosek innego posła o zamknięcie posiedzenia, który zyskał już akceptację większości. Prezydium Komisji Zdrowia zwołało w tej sprawie nowe posiedzenie, na wtorek godzinę 15:00.

 

Poseł Jan Szopiński zwrócił się też w sprawie sobotniego incydentu na piśmie do marszałek Elżbiety Witek - Publiczną zapowiedź „tworzenia list śmierci” posłów na Sejm RP, a przede wszystkim szokującą deklarację „chcę ich zabić”, trudno ocenić inaczej, niż jako czyny wypełniające znamiona przestępstwa groźby karalnej. Co więcej, wobec skierowania tych gróźb pod adresem posłów, którzy głosować mieliby inaczej, niż życzy tego sobie organizator wiecu, zbadać należałoby czy zachowanie takie nie wypełnienia znamion czynu z art. 224 kk, który penalizuje wywieranie bezprawnego wpływu na czynności funkcjonariuszy państwowych.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu