Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzopiński oczekuje reakcji marszałek Sejmu w związku z groźbami śmierci dla posłów

Szopiński oczekuje reakcji marszałek Sejmu w związku z groźbami śmierci dla posłów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 31 styczeń 2022 18:38

,,Śmierć, śmierć, śmierć” - tak skandował w sobotnie popołudnie tłum na Starym Rynku w Bydgoszczy, po tym gdy Wojciech O. zapowiedział tworzenie list śmierci wobec posłów, jednocześnie sam stwierdzając, że będzie zabijał. Na poniedziałkowym posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia nawiązał do tego poseł Jan Szopiński, który wniósł o przerwę w obradach.

 

- Nie chcę przytaczać haniebnych słów jakie padały na tym zgromadzeniu, bo one były haniebne i skandaliczne – mówił w czasie poniedziałkowej komisji poseł Jan Szopiński, komentując sobotnie wydarzenia z Bydgoszczy.

 

Na Starym Rynku wybrzmiały groźby śmierci wobec posłów, którzy zagłosują za projektem ustawy pn. ,,o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19”, która ma na celu zwiększenie testowania pracowników, aby utrudnić powstawanie ognisk wirusa w zakładach pracy. Nad tym projektem debatowała też w poniedziałek Komisja Zdrowia.

 

- Wnoszę, aby przewodniczący przeniósł obrady do godziny 10 (od redakcji: na następny dzień, czyli wtorek) i poinformował parlamentarzystów, czy my możemy w sposób nieskrępowany dyskutować nad tą sprawą. I czy policja w tej sprawie, haniebnej, rozpoczęła jakieś procedowanie. Czy rzeczywiście, ci którzy tam wrzeszczeli o tworzeniu list posłów, których trzeba zabić są pełni rozumu? - mówił Szopiński. Wniosek Szopińskiego o przerwę został odrzucony jednym głosem. Chwilę później pojawił się wniosek innego posła o zamknięcie posiedzenia, który zyskał już akceptację większości. Prezydium Komisji Zdrowia zwołało w tej sprawie nowe posiedzenie, na wtorek godzinę 15:00.

 

Poseł Jan Szopiński zwrócił się też w sprawie sobotniego incydentu na piśmie do marszałek Elżbiety Witek - Publiczną zapowiedź „tworzenia list śmierci” posłów na Sejm RP, a przede wszystkim szokującą deklarację „chcę ich zabić”, trudno ocenić inaczej, niż jako czyny wypełniające znamiona przestępstwa groźby karalnej. Co więcej, wobec skierowania tych gróźb pod adresem posłów, którzy głosować mieliby inaczej, niż życzy tego sobie organizator wiecu, zbadać należałoby czy zachowanie takie nie wypełnienia znamion czynu z art. 224 kk, który penalizuje wywieranie bezprawnego wpływu na czynności funkcjonariuszy państwowych.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • NIK wskazuje na wątpliwości w sprawie polityki kadrowej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Zatrudnianie osób bez kwalifikacji oraz pomimo

  Zatrudnianie osób bez kwalifikacji oraz pomimo nakazu wstrzymania rekrutacji jaką wydały dyrektor generalny – to główne zarzuty jakie stawia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, której podlegają wszystkie nadleśnictwa z kujawsko-pomorskiego, Najwyższa Izba Kontroli. Kontrola dotyczyła gospodarki kadrowej w latach 2018-2022 (do czerwca).

  Etykiety: Lasy Państwowe NIK
 • Afera z toruńskimi rekolekcjami

  W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

Wiadomości z regionu