Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzopiński oczekuje reakcji marszałek Sejmu w związku z groźbami śmierci dla posłów

Szopiński oczekuje reakcji marszałek Sejmu w związku z groźbami śmierci dla posłów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 31 styczeń 2022 18:38

,,Śmierć, śmierć, śmierć” - tak skandował w sobotnie popołudnie tłum na Starym Rynku w Bydgoszczy, po tym gdy Wojciech O. zapowiedział tworzenie list śmierci wobec posłów, jednocześnie sam stwierdzając, że będzie zabijał. Na poniedziałkowym posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia nawiązał do tego poseł Jan Szopiński, który wniósł o przerwę w obradach.

 

- Nie chcę przytaczać haniebnych słów jakie padały na tym zgromadzeniu, bo one były haniebne i skandaliczne – mówił w czasie poniedziałkowej komisji poseł Jan Szopiński, komentując sobotnie wydarzenia z Bydgoszczy.

 

Na Starym Rynku wybrzmiały groźby śmierci wobec posłów, którzy zagłosują za projektem ustawy pn. ,,o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19”, która ma na celu zwiększenie testowania pracowników, aby utrudnić powstawanie ognisk wirusa w zakładach pracy. Nad tym projektem debatowała też w poniedziałek Komisja Zdrowia.

 

- Wnoszę, aby przewodniczący przeniósł obrady do godziny 10 (od redakcji: na następny dzień, czyli wtorek) i poinformował parlamentarzystów, czy my możemy w sposób nieskrępowany dyskutować nad tą sprawą. I czy policja w tej sprawie, haniebnej, rozpoczęła jakieś procedowanie. Czy rzeczywiście, ci którzy tam wrzeszczeli o tworzeniu list posłów, których trzeba zabić są pełni rozumu? - mówił Szopiński. Wniosek Szopińskiego o przerwę został odrzucony jednym głosem. Chwilę później pojawił się wniosek innego posła o zamknięcie posiedzenia, który zyskał już akceptację większości. Prezydium Komisji Zdrowia zwołało w tej sprawie nowe posiedzenie, na wtorek godzinę 15:00.

 

Poseł Jan Szopiński zwrócił się też w sprawie sobotniego incydentu na piśmie do marszałek Elżbiety Witek - Publiczną zapowiedź „tworzenia list śmierci” posłów na Sejm RP, a przede wszystkim szokującą deklarację „chcę ich zabić”, trudno ocenić inaczej, niż jako czyny wypełniające znamiona przestępstwa groźby karalnej. Co więcej, wobec skierowania tych gróźb pod adresem posłów, którzy głosować mieliby inaczej, niż życzy tego sobie organizator wiecu, zbadać należałoby czy zachowanie takie nie wypełnienia znamion czynu z art. 224 kk, który penalizuje wywieranie bezprawnego wpływu na czynności funkcjonariuszy państwowych.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • GDDKiA po raz kolejny wybiera wykonawcę na toruński odcinek S-10. Czy tym razem uda się podpisać umowę?

  Odcinek południowej obwodnicy Torunia w ramach drogi ekspresowej S-10 jest dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dość pechowy, o ile na pozostałych trzech (od węzła Bydgoszcz Stryszek, przez Emilianowo i Solec Kujawski pod sam Toruń) podpisane są już umowy z wykonawcami na tym odcinku pojawiały się problemy - w poniedziałek 28 listopada po raz trzeci dokonano wyboru najlepszej oferty.

 • Kolejne wsparcie przekazuje województwo dla Ukrainy

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecydował o przekazaniu czterem regionom na Ukrainie łącznie 300 tys. zł – wsparcie to ma pozwolić na zaopatrzenie Ukraińców w agregaty prądotwórcze, śpiwory oraz przenośne kuchenki gazowe. Jest to odpowiedź na ostatnie działania Rosji, która oparła swoje działania na niszczeniu infrastruktury cywilnej, przez co powstają ogromne problemy z dostępnością prądu.

Wiadomości z regionu