Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpotkanie w europosłem Sikorskim w Brukseli bydgoskim hitem WOŚP

Spotkanie w europosłem Sikorskim w Brukseli bydgoskim hitem WOŚP

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 31 styczeń 2022 17:19
Spotkanie w europosłem Sikorskim w Brukseli bydgoskim hitem WOŚP Fot: UMB

Już ponad 51 tys. zł chce zapłacić osoba, które chce spędzić w Brukseli popołudnie z europosłem Radosławem Sikorskim oraz zjeść z nim kolację. Te pieniądze zasilą 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to lokalnie absolutny hit, ale to nie koniec tej licytacji, bowiem zakończy się ona dopiero we wtorek, stąd też ta kwota może jeszcze urosnąć.

Do tej pory nie ma jeszcze wstępnego podsumowania 30. Finału WOŚP w Bydgoszczy, ale patrząc na serca bydgoszczan spodziewać możemy się nowego rekordu. Niedzielny finał w ostatniej chwili został przeniesiony ze Starego Rynku na Łuczniczkę, z uwagi na silny wiatr. Z puszkami kwestowała na terenie całej Bydgoszczy niezawodna młodzież, po raz kolejny włączyło się też część samorządowców, z puszką kwestował m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Jeżeli chodzi o licytacje, na drugim miejscu lokalnie mamy ,,Malucha”, Fiata 126P wyprodukowanego w 1990 roku, który na licytację przekazało Miasto Bydgoszcz i Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, a wcześniej drobiazgowy przegląd przeprowadzili nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych. Ta licytacja potrwa jeszcze dwa tygodnie, ale na dzisiaj mamy już ponad 18 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu