Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpotkanie w europosłem Sikorskim w Brukseli bydgoskim hitem WOŚP

Spotkanie w europosłem Sikorskim w Brukseli bydgoskim hitem WOŚP

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 31 styczeń 2022 17:19
Spotkanie w europosłem Sikorskim w Brukseli bydgoskim hitem WOŚP Fot: UMB

Już ponad 51 tys. zł chce zapłacić osoba, które chce spędzić w Brukseli popołudnie z europosłem Radosławem Sikorskim oraz zjeść z nim kolację. Te pieniądze zasilą 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to lokalnie absolutny hit, ale to nie koniec tej licytacji, bowiem zakończy się ona dopiero we wtorek, stąd też ta kwota może jeszcze urosnąć.

Do tej pory nie ma jeszcze wstępnego podsumowania 30. Finału WOŚP w Bydgoszczy, ale patrząc na serca bydgoszczan spodziewać możemy się nowego rekordu. Niedzielny finał w ostatniej chwili został przeniesiony ze Starego Rynku na Łuczniczkę, z uwagi na silny wiatr. Z puszkami kwestowała na terenie całej Bydgoszczy niezawodna młodzież, po raz kolejny włączyło się też część samorządowców, z puszką kwestował m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Jeżeli chodzi o licytacje, na drugim miejscu lokalnie mamy ,,Malucha”, Fiata 126P wyprodukowanego w 1990 roku, który na licytację przekazało Miasto Bydgoszcz i Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, a wcześniej drobiazgowy przegląd przeprowadzili nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych. Ta licytacja potrwa jeszcze dwa tygodnie, ale na dzisiaj mamy już ponad 18 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

 • Dlaczego rolnicy w Europie protestują?

  Dzisiaj musimy się liczyć ze sporymi utrudnieniami w całej Polsce – na dzisiaj rolnicy zapowiedzieli strajk generalny, jak spojrzymy na zarejestrowane zgromadzenia, to musimy mieć na uwadze, że możemy się spodziewać wydłużenia go o kolejne dni. Być może będą powstawać miasteczka namiotowe – sytuacja jest dynamiczna. O co chodzi jednak rolnikom w całej Unii Europejskiej?

Wiadomości z regionu