Jesteś tutaj: HomeBydgoszczArcybiskup twierdzi, że papież nie służy Chrystusowi, zatem nie należy go słuchać

Arcybiskup twierdzi, że papież nie służy Chrystusowi, zatem nie należy go słuchać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 luty 2022 07:49
Arcybiskup twierdzi, że papież nie służy Chrystusowi, zatem nie należy go słuchać Fot: Facebook

W sobotę w kinoteatrze Adria gościł abp. Jan Paweł Lenga zaproszony przez bydgoskie struktury Korony, partię Grzegorza Brauna współtworzącą obóz Konfederacji. Arcybiskup podważał Franciszka jako papieża, a wręcz zarzucał mu herezję. Bydgoska Kuria wprost odpowiada, że arcybiskup nie reprezentuje Kościoła w Polsce.

 

 

Arcybiskup Lenga Ojca Świętego nie nazywa Franciszkiem, ale wprost mówi o nim Bergolio (nazwisko jakie używał Franciszek przed zostaniem papieżem),co ma podkreślać, że nie uznaje go jako zwierzchnika Kościoła katolickiego. Zdaniem abp. Lengi papież nie służy Jezusowi Chrystusowi,ale realizuje agendę ONZ i masonów - Ty stwarzasz nowy Kościół. I wyrzucasz z Kościoła tych co do niego należą od Pana Jezusa Chrystusa do apostołów – zwracał się do papieża abp Lenga, podczas spotkania otwartego w Bydgoszczy - Bergolio idzie śliską drogą do zatracenia

 

Zdaniem abp. Lengi papież stara się wdrażać do Kościoła ideę New Age. Oberwało się też prawie wszystkim biskupom i arcybiskupom, że w tym procederze ,,niszczenia Kościoła” uczestniczą. Padło nawet sformułowanie, że robią to dla ziemskich korzyści.

Powyższe wypowiedzi można uznać jako buntowanie się przeciwko Watykanowi, co w praktyce jest nawoływaniem do schizmy. Abp. Lenga wprost mówił, że on schizmatykiem nie jest, natomiast publicznie heretykiem i schizmatykiem nazwał Bergolio, czyli papieża Franciszka.

- Bergolio nie słucha Chrystusa. Mam prawo jego słuchać czy nie? Święty Bellarmin mówił, że jeżeli nawet papież uczestniczy w niszczeniu Kościoła to go nie wolno słuchać. Bergolio jeszcze nie jest święty – wskazywał abp. Lenga.

 

Stanowisko diecezji wobec poglądów i tez głoszonych przez abpa jest jednoznaczne i nie odbiega od stanowiska Konferencji Episkopatu Polski. Abp Lenga nie reprezentuje Kościoła w Polsce i tym samym Kościoła Katolickiego w Bydgoszczy, a głoszone przez Niego tezy wynikają z błędnego rozumienia eklezjologii i prakseologii duszpasterskiej – odnosi się do sobotniego spotkana ks. Marcin Jiers, rzecznik diecezji bydgoskiej - Kodeks Prawa Kanonicznego mówi jasno: Biskup Rzymski pełni najwyższą i pełną władzę w Kościele, wobec której wszyscy pasterze jak i wierni, bez względu na miejsce w hierarchii, osobiście i wraz z innymi, zobowiązani są okazać podporządkowanie jurysdykcyjne i posłuszeństwo, nie tylko w tym co dotyczy wiary i obyczajów, ale także w tym, co odnosi się do dyscypliny i prawa Kościoła – por. Konst. Soboru Watykańskiego II Pastor aeternus, wypowiedzi soboru Lyońskiego, Wyznanie Wiary Michała Paleologa, Sobór Florencki, Kodeks Prawa Kanonicznego kan. 331.

Do 2011 roku abp. Jan Paweł Lenga kierował diecezją w Kazachstanie. W 2011 roku został od funkcji i skierowany przez Watykan do przebywania w Licheniu. Bp. Wiesław Mering, któremu podlega diecezja włocławka, odsunął go od publicznego głoszenia kazań.

 

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu