Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNie każdy kierowca zdaje sobie z tego sprawę, że to poważne wykroczenie

Nie każdy kierowca zdaje sobie z tego sprawę, że to poważne wykroczenie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 08 styczeń 2022 13:18

Wielu kierowców jest przyzwyczajonych, że gdy na przejeździe kolejowym rogatki są podniesione, to można śmiało jechać, nie zwracając uwagi na czerwone światło. Takim specyficznym miejscem w Bydgoszczy jeżeli chodzi o ten problem jest przejazd pomiędzy trasą W-Z i ulicą Inwalidów w Bydgoszczy. Za takie przewinienie można słono zapłacić, według nowych zasad mandat może wynieść 2 tys. zł.

Czerwone światło na przejeździe kolejowym różni się od tego, które kojarzymy z normalnego ruchu. Przed przejazdami kolejowymi mogą się pojawiać dwukomorowe światła, jeżeli pulsują one naprzemiennie czerwoną barwą, wówczas mamy do czynienia z zakazem wjazdu. Można zobaczyć je w praktyce na poniższym nagraniu opublikowanym przez bydgoską policję.

 

 

Nagranie pochodzi z wtorkowej akcji bydgoskiej drogówki, która przez dwie godziny przyglądała się przejazdowi w kierunku ulicy Inwalidów. W tym czasie ukarano dwóch kierowców za przejazd na czerwonym świetle. Zastosowano też pouczenia, a jedna sprawa będzie dalej wyjaśniana.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu