Jesteś tutaj: HomeBydgoszczModernizacja Teatru Polskiego zanosi się na nawet ponad dwa razy droższą niż planowano

Modernizacja Teatru Polskiego zanosi się na nawet ponad dwa razy droższą niż planowano

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 09 styczeń 2022 00:16
Modernizacja Teatru Polskiego zanosi się na nawet ponad dwa razy droższą niż planowano Wizualizacja odnowionej sali głównej

Teatr Polski w Bydgoszczy zbudowano w 1949 roku, od wielu już lat mówi się, że potrzebuje on solidnego remontu. Formalnie prace w tym kierunku rozpoczęto w 2015 roku zamawiając dokumentację projektowo-budowlaną. Wkrótce może zostać zrobiony konkretny krok do przodu i wybór wykonawcy. Inwestycja zanosi się jednak na znacznie droższą niż przewidywano, co spowodowane jest ogólną sytuacją na rynku budowlanym, ale także w całej polskiej gospodarce.

Po Nowym Roku otwarto oferty w przetargu na wykonanie remontu, zamawiający (Miasto Bydgoszcz) przewidziało budżet na poziomie 21,8 mln zł, ale najtańsza oferta firmy KWK Construction Deweloper z siedzibą w Fordonie to niespełna 39,9 mln zł, czyli prawie dwa razy tyle. Najdroższa oferta przekracza 56 mln zł.

 

Zastępca prezydenta Michał Sztybel w mediach społecznościowych zapowiada, że prezydent będzie chciał uzyskać od Rady Miasta zgodę na przesunięcia środków, aby zwiększyć budżet, bowiem powtarzanie przetargu to z jednej strony opóźnienie inwestycji, ale z drugiej duże ryzyko, że za kilka tygodni, gdy nastąpiłoby nowe otwarcie ofert, ceny byłyby jeszcze większe.

 

Obecnie trwa analiza ofert przetargowych, po czym nastąpić ma wybór wykonawcy, a następnie podpisanie z nim umowy. Od momentu podpisania tej umowy wykonawca będzie miał niecałe 1,5 roku na przeprowadzenie remontu.

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Blisko rok po rosyjskiej inwazji europejczycy nadal solidarni z Ukrainą

  Pod koniec lutego minie rok od rosyjskiej agresji na Ukrainę, która wywołała skutki w całej Unii Europejskiej, działania związane z sankcjami doprowadziły do ograniczenia importu surowców energetycznych z Rosji, co przełożyło się też na wzrost cen. Jak pokazuje najnowsze badanie Eurobarometru opinia publiczna w Unii Europejskiej pomimo tych niedogodności popiera politykę wspierania Ukrainy i nakładania na Rosję sankcji.

 • Portal chwilowo zawieszony

  1 i 2 lutego nie pojawią sie żadne nowe treści na Portalu Kujawskim.  W ten sposób chcemy pokazać jakim zagrożeniem dla lokalnych mediów jest wydawanie przez Urząd Miasta Bydgoszczy swoich mediów, które nie muszą się liczyć z rachunkiem ekonomicznym. Bez prywatnych mediów, czytelnicy będą skazani jedynie na przekaz kreowany przez polityków, bez poruszania dla nich niewygodnych kwestii.

Wiadomości z regionu