Jesteś tutaj: HomeBydgoszczModernizacja Teatru Polskiego zanosi się na nawet ponad dwa razy droższą niż planowano

Modernizacja Teatru Polskiego zanosi się na nawet ponad dwa razy droższą niż planowano

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 09 styczeń 2022 00:16
Modernizacja Teatru Polskiego zanosi się na nawet ponad dwa razy droższą niż planowano Wizualizacja odnowionej sali głównej

Teatr Polski w Bydgoszczy zbudowano w 1949 roku, od wielu już lat mówi się, że potrzebuje on solidnego remontu. Formalnie prace w tym kierunku rozpoczęto w 2015 roku zamawiając dokumentację projektowo-budowlaną. Wkrótce może zostać zrobiony konkretny krok do przodu i wybór wykonawcy. Inwestycja zanosi się jednak na znacznie droższą niż przewidywano, co spowodowane jest ogólną sytuacją na rynku budowlanym, ale także w całej polskiej gospodarce.

Po Nowym Roku otwarto oferty w przetargu na wykonanie remontu, zamawiający (Miasto Bydgoszcz) przewidziało budżet na poziomie 21,8 mln zł, ale najtańsza oferta firmy KWK Construction Deweloper z siedzibą w Fordonie to niespełna 39,9 mln zł, czyli prawie dwa razy tyle. Najdroższa oferta przekracza 56 mln zł.

 

Zastępca prezydenta Michał Sztybel w mediach społecznościowych zapowiada, że prezydent będzie chciał uzyskać od Rady Miasta zgodę na przesunięcia środków, aby zwiększyć budżet, bowiem powtarzanie przetargu to z jednej strony opóźnienie inwestycji, ale z drugiej duże ryzyko, że za kilka tygodni, gdy nastąpiłoby nowe otwarcie ofert, ceny byłyby jeszcze większe.

 

Obecnie trwa analiza ofert przetargowych, po czym nastąpić ma wybór wykonawcy, a następnie podpisanie z nim umowy. Od momentu podpisania tej umowy wykonawca będzie miał niecałe 1,5 roku na przeprowadzenie remontu.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu