Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy w poniedziałek oddychaliśmy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w roku?

Czy w poniedziałek oddychaliśmy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w roku?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 01 styczeń 2022 12:27

,,Dnia 27.12 prognozowana jest zła jakość powietrza w zakresie pyłu zawieszonego Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz” - ostrzegało w poniedziałek SMS-ami wysyłanymi do mieszkańców naszego regionu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Takie SMS-y z powodu zjawiska smogu otrzymaliśmy po raz pierwszy, czy to oznacza, że tego dnia powietrze było najgorsze w tym roku? Sprawdzamy.

 

Faktycznie jakość powietrza była zła – epicentrum stacja przy ulicy Warszawskiej (należąca do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska) w Bydgoszczy, której wynikom się przyglądamy, odnotowała w niedzielę 26 grudnia o godzinie 21, wówczas stężenie pyłu zawieszone PM10 wyniosło 235 µg/m3. Dopuszczalne przez Unię Europejską stężenie to 50 µg/m3, zatem przekroczono normy o prawie 400%.

 

Jak przyglądamy się danym archiwalnym GIOS to bywały w tym roku gorsze dni. 10 listopada odnotowano 272 µg/m, natomiast 18 stycznia 265 µg/m3. Gorszy odczyt niż z niedzieli na podziałek miał miejsce też 20 lutego – 263 µg/m3.

 

Patrząc rok do roku, ten rok jest gorszy, bowiem w grudniu 2020 najwyższe wskazanie wyniosło 154 µg/m3, a najgorszy wynik 2020 roku odnotowano w lutym nieco ponad 200 µg/m3.

 

Wpływ na to mogła mieć mniej mroźna zima

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu