Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie lotnisko doczekać się może profesjonalnej lokalizacji w grze Microsoft Flight Simulator

Bydgoskie lotnisko doczekać się może profesjonalnej lokalizacji w grze Microsoft Flight Simulator

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 grudzień 2021 07:51
Bydgoskie lotnisko doczekać się może profesjonalnej lokalizacji w grze Microsoft Flight Simulator Fot: YouTube

Microsoft Flight Simulator 2020 to przełomowy symulator lotniczy, w oparciu o zdjęcia satelitarne ta gra odwzorowuje niemal cały świat. Oczywiście są miejsca odwzorowane lepiej, gdzie za lokalizacje odpowiadają twórcy gry, w przypadku Bydgoszczy jest to odwzorowanie bardziej po macoszemu. Jest jednak zapowiedź stworzenia profesjonalnej lokalizacji dla Portu Lotniczego Bydgoszcz.

 

Świat dostępny w tym symulatorze Microsoftu rozwijają niezależni developerzy tworząc swoje rozszerzenia. Warszawskie studio Drzewiecki Design, które opracowało już na potrzeby Microsoft Flight Simulator kilka polskich lotnisk: m.in. podwarszawski Modlin, krakowskie Balice, czy port w Zielonej Górze, a także amerykańskie lotnisko Midway w Chicago. Drzewiecki Design w najbliższych tygodniach planuje zakończyć pracę nad rozszerzeniem poświęconym bydgoskiemu lotnisku.

 

Do sieci przedostały się elementy szczegółowe bydgoskiego lotniska, chociażby baraki Aeroklubu Bydgoskiego.

 

Tak prezentuje się bydgoskie lotnisko i Bydgoszcz w pierwotnej wersji Microsoft Flight Simulator:

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu