Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwszy Park&Ride w Bydgoszczy już gotowy. Wystartuje jednak dopiero za kilka miesięcy

Pierwszy Park&Ride w Bydgoszczy już gotowy. Wystartuje jednak dopiero za kilka miesięcy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 grudzień 2021 00:17

Uruchomienie parkingów w modelu Park&Ride planuje się dopiero w połowie 2022 roku, gotową infrastrukturę możemy już jednak zobaczyć na Czyżkówku, gdzie przy Węźle Zachodnim prace inwestycyjne dobiegły końca – teren został już oznakowany odpowiednimi znakami, przy wjeździe pojawiły się szlabany, na start czeka też system sprzedaży biletów.

Na dzisiaj te szlabany są oczywiście podniesione do góry. Widzimy jednak, że system sprzedający bilety na wjeździe podłączony jest do sieci, także zainstalowane są kamery sczytujące numery rejestracyjne pojazdów.

 

Idea Park&Ride zakłada, że w cenę biletu za parkowanie będzie wliczony bilet na komunikację miejską. Czyli po pobraniu biletu z automatu, będziemy mogli na jego podstawie jeździć autobusami i tramwajami. Zapłacimy dopiero przy wyjeździe z parkingu, za czas jaki na nim spędził samochód.

 

 

 

 

Wdrożenie systemu Park&Ride dofinansowane jest z Unii Europejskiej.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu