Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwszy Park&Ride w Bydgoszczy już gotowy. Wystartuje jednak dopiero za kilka miesięcy

Pierwszy Park&Ride w Bydgoszczy już gotowy. Wystartuje jednak dopiero za kilka miesięcy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 grudzień 2021 00:17

Uruchomienie parkingów w modelu Park&Ride planuje się dopiero w połowie 2022 roku, gotową infrastrukturę możemy już jednak zobaczyć na Czyżkówku, gdzie przy Węźle Zachodnim prace inwestycyjne dobiegły końca – teren został już oznakowany odpowiednimi znakami, przy wjeździe pojawiły się szlabany, na start czeka też system sprzedaży biletów.

Na dzisiaj te szlabany są oczywiście podniesione do góry. Widzimy jednak, że system sprzedający bilety na wjeździe podłączony jest do sieci, także zainstalowane są kamery sczytujące numery rejestracyjne pojazdów.

 

Idea Park&Ride zakłada, że w cenę biletu za parkowanie będzie wliczony bilet na komunikację miejską. Czyli po pobraniu biletu z automatu, będziemy mogli na jego podstawie jeździć autobusami i tramwajami. Zapłacimy dopiero przy wyjeździe z parkingu, za czas jaki na nim spędził samochód.

 

 

 

 

Wdrożenie systemu Park&Ride dofinansowane jest z Unii Europejskiej.

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

  Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

  Etykiety: Szlachetna Paczka
 • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

  Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

  Etykiety: smog

Wiadomości z regionu