Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomin po dawnej Jutrzence został odbudowany

Komin po dawnej Jutrzence został odbudowany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 grudzień 2021 00:09

Elementem charakterystycznym przy Garbarach był 21 metrowy komin fabryki słodyczy Jutrzenka. Produkcja już dawno została jednak wyprowadzona z centrum Bydgoszczy, właściciel zakładu zdecydował się natomiast wybudować w tym miejscu mieszkania. Trzeba było jednak coś zrobić z kominem, który figurował w rejestrze zabytków.

Inwestor, czyli grupa Collian (dawniejsza Jutrzenka) dostał od Miejskiego Konserwatora Zabytków zgodę na rozbiórkę komina, który wadził projektowi budowlanemu dla mieszkań, ale pod warunkiem późniejszej jego rekonstrukcji.

 

Od pewnego czasu możemy obserwować odbudowany komin, który stoi obecnie blisko przystanku tramwajowego na Garbarach.

 

 

Grupa Collian produkuje tradycję Jutrzenki, będąc obecnie jednym z najważniejszych podmiotów na światowym rynku produkcji słodyczy. Najnowocześniejszy zakłada Collian znajduje się na Osowej Górze. Zmianę nazwy marki uzasadniono ekspansją międzynarodową.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu