Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz udostępnił miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych. Padło łupem jako przywilej dla radnego Lewicy

Ratusz udostępnił miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych. Padło łupem jako przywilej dla radnego Lewicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 grudzień 2021 16:08

Stopniowo ograniczany jest ruch samochodów w centrum miasta, z tego powodu ograniczenia wprowadzono na parkingu przy ratuszu, gdzie już nawet radni nie mogą parkować, nawet taki przywilej nie przypada wiceprzewodniczącym Rady Miasta. Okazuje się jednak, że radny Lewicy potrafił znaleźć się w tej rzeczywistości.


Mowa o radnym Zdzisławie Tylickim, który na sesjach głos zabiera rzadko, ostatnio natomiast zrobił się aktywny w kuluarach, w nagabywaniu innych radnych do złożenia projektu uchwały w sprawie podwyżki diet. W tej sprawie nie miał też oporów w nagabywaniu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

 

Przy ratuszu jedno miejsce parkingowe jest dedykowane osobom niepełnosprawnym, na czas załatwiania czynności urzędowych w Urzędzie Miasta. W dni posiedzeń sesji i komisji miejsce to zajmuje samochód radnego Zdzisława Tylickiego.

 

- Dlaczego pan parkuje na miejscu dla niepełnosprawnego? - pytamy Tylickiego po posiedzeniu jednej z komisji.


- Bo mam zaświadczenie, że mogę parkować na miejscu dla niepełnosprawnego – odpowiada radny Zdzisław Tylicki.


- Ale nie ma pan aż takich problemów, a to jest dla ludzi, którzy chcą sprawę w urzędzie załatwić – nie odpuszczamy radnemu.


- Nikogo nie blokuje – stwierdza radny, pokazując, że nie widzi w swoim zachowaniu niczego niestosownego.

 

Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych jest jedno, stąd też jeżeli radny pozostawia na kilka godzin samochód, to nikt inny nie może z niego skorzystać. W najbliższej odległości ratusza nie ma innego miejsca, gdzie osoba niepełnosprawna może zostawić samochód, co jest dużym utrudnieniem dla osoby poruszającej się o kulach, czy na wózku inwalidzkim.


- Dlaczego się wygłupiasz? - odpowiada po chwili poirytowany sytuacją radny Lewicy.

 

Tylicki uprawnienia posiada, ale nie ma większych problemów z poruszaniem się. W Radzie Miasta zasiadają natomiast osoby, które wyraźnie utykają, jedna osoba chodzi o kulach. Te osoby przy samym ratuszu już jednak nie parkują.

 

Radny broni tego jak przywileju

Powyższe pytanie radnemu Tylickiemu zadaliśmy w ubiegły wtorek po komisji. Radny próbował nas przekonywać, żeby zostawić go. Dzień później ponownie zaparkował jednak w tym miejscu, czym pokazał, że z ,,przywileju” nie zamierza zrezygnować.

 

W październiku Rada Miasta uchwaliła podwyżkę stawek za parkowanie w centrum oraz rozszerzenie strefy płatnego parkowania o kolejne obszary. Radny Tylicki głosował za wyższymi opłatami, ale jak widać, go one i tak nie dotyczą.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu