Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDziennie średnio dokonywanych jest blisko tysiąc bezgotówkowych transakcji w autobusach i w tramwajach

Dziennie średnio dokonywanych jest blisko tysiąc bezgotówkowych transakcji w autobusach i w tramwajach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 grudzień 2021 00:02
Dziennie średnio dokonywanych jest blisko tysiąc bezgotówkowych transakcji w autobusach i w tramwajach Fot: ZDMiKP

Bilety papierowe są powoli wypychane przez transakcje bezgotówkowe, pozwalające zapłacić za przejazd poprzez przyłożenie karty płatniczej. Wpisuje się to jakby nie patrzeć ogólnopolski trend, bowiem według raportu PwC Polska Polacy należą do narodów, które przodują w płatnościach bezgotówkowych. Według badań, z tej formy płatności korzysta 96% Polaków.

Od kilku lat możemy w Bydgoszczy zbliżeniowo zapłacić za przejazd autobusem lub tramwajem. Wystarczy na ekranie dotykowym wybrać interesujący nas bilet i przyłożyć kartę, na której zostanie zakodowany nasz bilet. Licząc do połowy grudnia w ten sposób w 2021 roku zawarto ponad 3 mln transakcji, co stanowi do 2019 roku wzrost o 50%, przy ogólnym spadku pasażerów. Według szacunków Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej dziennie dochodzi średnio do prawie tysiąca transakcji.

 

Pamiętajmy, że od stycznia będą obowiązywały nowe ceny biletów. Jeżeli posiadamy papierowe bilety, będziemy musieli dokupić uzupełnienie biletu. I tak do biletu jednorazowego za 3 zł, powinniśmy dokupić bilet uzupełniający za 80 groszy.

 

System bezdotykowy potrafi czasem zawodzić

Awarie terminali umożliwiających zakup biletu kartą nie są częste, ale wciąż, co prawda coraz rzadziej, do nich dochodzi. Dla pasażera są to niekomfortowe sytuacje, bowiem zgodnie z zapisem regulaminu to on jest odpowiedzialny za posiadanie ważnego biletu. W takim wypadku najlepiej wysiąść na kolejnym przystanku, w innym przypadku ryzykujemy, choć wysiadka może nas kosztować niedojechanie na czas.

 

Są miasta z bezdotykowymi transakcjami, w których regulaminy stoją po stronie pasażera w takich awaryjnych sytuacjach. W Bydgoszczy na razie nie ma na to woli.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu