Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDyrektor muzeum zostanie radnym

Dyrektor muzeum zostanie radnym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 grudzień 2021 00:03

Wojciech Bartoszek, który pełni od kilku lat funkcję Dyrektora Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, obejmie mandat radnego Rady Miasta Bydgoszczy. Najprawdopodobniej nastąpi to na styczniowej sesji, na której zgodnie z przepisami będzie musiał złożyć ślubowanie. Wakat w Radzie Miasta pojawił się po śmierci radnego Andrzeja Młyńskiego.

Wojciech Bartoszek w 2018 roku startował z listy Prawa i Sprawiedliwości w Fordonie. Uzyskane przez niego 681 głosów dały mu trzeci wynik wśród kandydatów PiS, komitet ten zdobył jednak tylko dwa mandaty. Po śmierci radnego Młyńskiego to jemu przypadło pierwszeństwo do obsadzenia mandatu – jak się dowiadujemy – po piśmie od Komisarza Wyborczego nie zrzekł się on mandatu oraz poinformował, że posiada prawo do bycia wybieranym w wyborach do Rady Miasta. W efekcie Komisarz Wyborczy w Bydgoszczy wydał postanowienie, że Wojciech Bartoszek obejmie mandat radnego.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu