Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZalando – niemiecki potentat modowy inwestuje w Bydgoszczy

Zalando – niemiecki potentat modowy inwestuje w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 grudzień 2021 07:20

Zalando to dość rozpoznawalna marka produkująca odzież, słynąca z dystrybucji swoich produktów głównie w internecie. Siedzibą Zalando jest Berlin, spółka jest notowana na giełdzie we Frankfurcie Obroty spółki w 2021 roku szacuje się powyżej 8 mld euro. Zalando chce zbudować magazyny w Bydgoszczy i w Białych Błotach.

 

Centrum logistyczne Zalando o powierzchni ponad 100 tys. metrów kwadratowych już powstaje w Białych Błotach. W przyszłym roku ma ruszyć budowa centrum w Bydgoszczy o powierzchni 140 tys. metrów kwadratowych, z planem otwarcia w 2023 roku. Oba centra mają zatrudnić około 4 tys. osób.

 

- Inwestycja w Bydgoszczy i jej okolicach pozwoli nam poszerzyć naszą europejską sieć logistyczną oraz wesprzeć rozwój klubu zakupowego Zalando Lounge, który stał się popularny wśród klientów na wszystkich naszych rynkach – w tym, w szczególności, w Polsce. Po raz pierwszy będziemy mieć dwa centra logistyczne w jednym mieście, co jest unikalne dla naszej sieci logistycznej. Zapewni nam to możliwość wyzwolenia nowego potencjału w zakresie tworzenia sprawnie współpracujących zespołów, aby zapewnić jeszcze większą wygodę naszym klientom – Martin Rost, Starszy Wiceprezes Offprice w Zalando.

 

Ostatnie lata to gwałtowny wzrost branży magazynowej w Bydgoszczy, niektórzy analitycy twierdzą, że wpływ na to mogą mieć plany utworzenia terminalu intermodalnego w Emilianowie. Magazyny na ponad 104 tys. metrów kwadratowych w Przyęłkach (gmina Białe Błota) buduje też amerykańska spółka Hillwood.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu