Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJarmark dobiega końca: Raczej udany, ale...

Jarmark dobiega końca: Raczej udany, ale...

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 grudzień 2021 08:52

Dzisiaj (22 grudnia) ostatni dzień Bydgoskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który zaczyna się na Placu Teatralnym a kończy na Starym Rynku. Jeżeli chodzi o rozmach to jest to dotychczas największy bydgoski jarmark. Wrażenia gości i wystawców są podobne, ale nie brakuje głosów, że jest za długi.

Jarmark rozpoczął się dobry miesiąc temu już 20 listopada, w czasie gdy do świąt było jeszcze daleko. W pierwszy weekend, gdy nastąpiło uroczyste włączenie oświetlenia choinki i miejskich iluminacji świątecznych w centrum Bydgoszczy pojawiły się tłumy, aż ciężko było się przecisnąć Mostową.

 

Z biegiem tygodni zainteresowanie jarmarkiem spadało, stąd też w połowie grudnia było mniej gości niż w listopadzie, stąd też słyszymy również od wystawców, że ten jarmark wyszedł za długi - Ludzie przyszli w listopadzie, bo w końcu ile można przychodzić na jarmark – komentuje jeden z nich.

 

Jarmark na siebie zarabiał głównie weekendami, bowiem w dni powszednie gości było znacznie mniej, to jednak naturalna tendencja przy tego typu wydarzeniach.

 

Właściwie jest to jedyny zgłaszany mankament. Są wystawcy, którzy potraktowali bydgoski jarmark jako okazję do promocji swoich produktów, licząc iż zadowoleni klienci, będą szukać ich produktów w przyszłości. Pod tym względem są raczej tylko pozytywne opinie.

 

To wszystko są już jednak wnioski do przeanalizowania na przyszłoroczne święta i być może bardziej optymalnego dostosowania czasu jarmarku. Urząd Miasta z kolei wydłużenie jarmarku tłumaczył tym, że oczekują tego wystawcy – być może dobranie optymalnego czasu wymaga właśnie zdobycia takich praktycznych doświadczeń – przed dwoma laty jarmark uznano za krótki,ten nieco za długi.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu