Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOstatni weekend jarmarku – biskup i prezydent złożyli bydgoszczanom życzenia

Ostatni weekend jarmarku – biskup i prezydent złożyli bydgoszczanom życzenia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 grudzień 2021 22:17

Za nami ostatnia sobota Bydgoskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego i ostatnie jego dni, bowiem potrwa on do wtorku 22 grudnia. W sobotę na jarmark za sprawą harcerzy dotarło betlejemskie światełko pokoju, które w sztafecie dotarło do nas faktycznie z Ziemi Świętej. Przy tej okazji biskup Krzysztof Włodarczyk i prezydent Rafał Bruski złożyli życzenia bydgoszczanom.

 

Widok podających sobie ręce biskupa i prezydenta to wydarzenie symboliczne, bowiem pokazujące, że relacje kurii i ratusza po chłodniejszym okresie wróciły do pewnej normalności.

 

- Zachęcam by siostry i bracia te święta przeżyć w takiej wolności dyskutowania o szczepieniach i polityce, a porozmawiać ze sobą o tym co jest dla nas najważniejsze, co jest wartością – mówił bp. Krzysztof Włodarczyk, w czasie składania życzeń - Żeby usłyszeć tę prawdę, że dla Boga jest każdy z nas najważniejszy, żebyśmy umieli też sobie powiedzieć, że – Ty bracie i siostro jesteś dla mnie ważny.

 

- Składamy sobie życzenia – one są zawsze różne, ważne żeby były szczere i serdeczne, płynące z serca – powiedział prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - Zdrowie – szczególnie w tych czasach wiemy ja jest ono ważne, abyście Państwo umieli o swoje zdrowie zadbać, a jeżeli zdarzy się, że jest potrzebna pomoc, abyście na tych którzy potrafią pomóc potrafili zawsze liczyć.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu