Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOstatni weekend jarmarku – biskup i prezydent złożyli bydgoszczanom życzenia

Ostatni weekend jarmarku – biskup i prezydent złożyli bydgoszczanom życzenia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 grudzień 2021 22:17

Za nami ostatnia sobota Bydgoskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego i ostatnie jego dni, bowiem potrwa on do wtorku 22 grudnia. W sobotę na jarmark za sprawą harcerzy dotarło betlejemskie światełko pokoju, które w sztafecie dotarło do nas faktycznie z Ziemi Świętej. Przy tej okazji biskup Krzysztof Włodarczyk i prezydent Rafał Bruski złożyli życzenia bydgoszczanom.

 

Widok podających sobie ręce biskupa i prezydenta to wydarzenie symboliczne, bowiem pokazujące, że relacje kurii i ratusza po chłodniejszym okresie wróciły do pewnej normalności.

 

- Zachęcam by siostry i bracia te święta przeżyć w takiej wolności dyskutowania o szczepieniach i polityce, a porozmawiać ze sobą o tym co jest dla nas najważniejsze, co jest wartością – mówił bp. Krzysztof Włodarczyk, w czasie składania życzeń - Żeby usłyszeć tę prawdę, że dla Boga jest każdy z nas najważniejszy, żebyśmy umieli też sobie powiedzieć, że – Ty bracie i siostro jesteś dla mnie ważny.

 

- Składamy sobie życzenia – one są zawsze różne, ważne żeby były szczere i serdeczne, płynące z serca – powiedział prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - Zdrowie – szczególnie w tych czasach wiemy ja jest ono ważne, abyście Państwo umieli o swoje zdrowie zadbać, a jeżeli zdarzy się, że jest potrzebna pomoc, abyście na tych którzy potrafią pomóc potrafili zawsze liczyć.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

 • Dywagacje o bilecie za 50 zł. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie

  Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.

Wiadomości z regionu