Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMichał Listkiewicz o swoich relacjach ze Zbigniewem Bońkiem: Szorstka przyjaźń

Michał Listkiewicz o swoich relacjach ze Zbigniewem Bońkiem: Szorstka przyjaźń

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 17 grudzień 2021 12:55

W środę w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury odbyła się promocja książki,,Listek” Michała Listkiewicza, byłego sędziego międzynarodowego, który najbardziej utkwił w pamięci chyba jako prezes PZPN. Przy okazji promocji książki poruszono szereg tematów, nie tylko z dziedziny piłki nożnej – dowiadujemy się chociażby, że Listkiewicz oświadczył się przyszłej żonie na bydgoskim dworcu kolejowym.


Spotkanie zorganizował Konsul Honorowy Węgier w Bydgoszczy Marek Pietrzak, bowiem Michał Listkiewicz jest z wykształcenia hungarystą, z tego powodu utrzymuje kontakty z Węgrami, także, a może przede wszystkim – te piłkarskie.

 

- Mówię Asia – umówmy się tak, zakończ pytania, nie rozmawiajmy i w Bydgoszczy jest następna stacja i w Bydgoszczy udziel dalej odpowiedzi. Jak się mamy dalej kłócić to ja wysiadam, jadę dalej do Warszawy i było miło przez 2,5 roku, będziemy sobie tam kartki świąteczne wysyłać na święta, albo wyjdziesz za mnie za mąż – mówił o kulisach oświadczyn Michał Listkiewicz - W Bydgoszczy mówię – do Warszawy mam za 18 minut przesiadkę. No ale Asia powiedziała przyjmuję oświadczyny.

 

Prowadzący spotkanie Maciej Wilkowski pytał o relacje z wywodzącym się w Bydgoszczy Zbigniewem Bońkiem, który był w PZPN następcą Listkiewicza - Zbyszek jest człowiekiem charakternym, ma taką osobowość, że nie budzi letnich emocji - albo skrajne pozytywne, albo skrajnie negatywne – tak mówi o nim Listkiewicz - Szorstka przyjaźń – czyli raz była kłótnia, raz była miłość, raz była wódeczka, raz były ciche dni. I tak samo między Zbyszkiem Bońkiem i mną, ale ja w tej książce podkreślam, że to chyba najbardziej charyzmatyczna osoba, jaką w polskiej piłce spotkałem.

 

Spory fragment rozmowy z Michałem Listkiewiczem wyemitujemy w niedzielę wieczorem na Portalu Kujawskim. Będzie chociażby o ocenie zmian w PZPN, które wdrożył Zbigniew Boniek.

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu