Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW styczniu Most Uniwersytecki może zostać ponownie otwarty

W styczniu Most Uniwersytecki może zostać ponownie otwarty

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 grudzień 2021 00:36
Zdjęcie z listopada Zdjęcie z listopada

W lutym zamknięty został Most Uniwersytecki, po tym jak opinia ekspercka wskazała, że bez podjęcia praw naprawczych most grozi katastrofą budowlaną. Prace naprawcze wykonuje firma Kormost. W przyszłym tygodniu rozpocznie się ostatni etap napraw.

Na dzisiaj postęp praw przy naprawie Mostu Uniwersyteckiego szacuje się na 80%. Planuje się w poniedziałek 20 grudnia rozpocząć rozprężanie want, których naciąg był w ostatnich tygodniach naprawiany. Przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej szacują, że potrwa to około 2 tygodni. Po będą prowadzone obciążenia próbne, które jeżeli dadzą pozytywne wyniki, pozwolą na ponowne oddanie Mostu Uniwersyteckiego do użytku.

 

Bardzo prawdopodobne jest zatem, że Most Uniwersytecki zostanie otwarty w styczniu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Tracimy szanse rozwojowe a wielu polityków zamiast pomagać to tylko szkodzi (felieton)

    W połowie maja jako jedyni w Bydgoszczy (celowo sprawdziłem) opublikowaliśmy kolejny apel Pracodawców Pomorza i Kujaw o pilne odblokowanie środków z Krajowego Programu Odbudowy, bo tych pieniędzy bardzo potrzebuje polska gospodarka - Pozbawieni środków z KPO polscy przedsiębiorcy, w tym skupieni w naszym związku, pomimo swojej niezwykłej żywotności, woli przetrwania i kreatywności, tracą dystans do swoich konkurentów z zagranicy i to nie tylko do tych zachodnich, ale nawet do czeskich, słowackich rumuńskich, bułgarskich czy z krajów bałtyckich, z którymi z powodzeniem do tej pory konkurowali.

  • Udało się dokonać kluczowego odkrycia dotyczącego zamku krzyżackiego w Świeciu

    Zamek krzyżaki w Świeciu zbudowany został w XIV wieku, pełnił on ważną rolę w regulacji ruchu na Wiśle, z uwagi na bliskie położenie. W czasie potopu szwedzkiego w XVII wieku został poważnie uszkodzony. Zamek został częściowo rozebrany, część ruin zakonserwowano i są pozostały one do dzisiaj. Dzisiaj dowiadujemy się jednak zupełnie nowych rzeczy o zamku.

Wiadomości z regionu