Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni ustalili nowe wynagrodzenie prezydenta. PiS zaproponował więcej od PO

Radni ustalili nowe wynagrodzenie prezydenta. PiS zaproponował więcej od PO

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 grudzień 2021 08:25
Radni ustalili nowe wynagrodzenie prezydenta. PiS zaproponował więcej od PO Fot: UMB

Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła w środę nowe wynagrodzenie dla prezydenta Rafała Bruskiego. Co ciekawe najdalej idący wniosek, jeżeli chodzi o wysokość wynagrodzenia, zaproponował radny klubu Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Dzakanowski. Podjęcie uchwały wymuszone były zmianami w prawie.

 

Od 1 listopada w życie weszła nowa ustawa o wynagrodzeniach samorządowców oraz nowe stawki ustalone przez Radę Ministrów o maksymalnych stawach. W rezultacie maksymalne stawki znacznie wzrosły, jednocześnie parlament ustalił, że prezydenci nie mogą zarabiać mniej niż 80% maksymalnej kwoty.

 

W praktyce zatem radni musieli ustalić stawkę w przedziale 80% - 100%, co kwotowo stanowi od 15.456 tys. zł- 19.331 tys. zł, plus dodatek za wysługę lat, który już wynika z innych przepisów.

 

Radny Jarosław Wenderlich zaproponował w imieniu klubu PiS najpierw 80%, ze strony Koalicji Obywatelskiej pojawiła się propozycja 90%. Tę propozycje przelicytował jednak radny Bogdan Dzakanowski z PiS proponując 95%. Jego wniosek też przegłosowali radni, przy kilku głosach wstrzymujących w PiS, ale bez głosów sprzeciwu.

 

Oznacza to, że nowe zarobki prezydenta Rafała Bruskiego to 18.364 zł plus nieco ponad 2 tys. dodatku za wysługę lat (na jego wysokość Rada Miasta nie ma już wpływu).

 

Na wczorajszej sesji nie poruszono natomiast w ogóle tematu diet radnych.

 

Podwyżka obowiązuje zgodnie z ustawą od 1 sierpnia,zatem za okres od sierpnia do listopada prezydent otrzyma wyrównanie.

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu