Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTak dużych korków dawno nie było – trwa remont mostu św. Antoniego

Tak dużych korków dawno nie było – trwa remont mostu św. Antoniego

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 grudzień 2021 06:36

W poniedziałek zaczęły się prace związane z wymianą nawierzchni mostu św. Antoniego z Padwy oraz mostów Solidarności. Szczególnie dotkliwe okazało się frezowanie na tym pierwszym obiekcie, które w godzinach szczytu korkuje całą Grunwaldzką od Ronda Grunwaldzkiego, a także ulicę Kruszwicką i Focha. Przyczyną korków jest zwężenie pasów ruchu na moście.

Według aplikacji Traffic Index poziom kongestii w poniedziałek o godzinie 16:00 wyniósł 83%. (w ubiegłym roku 6 grudnia było to tylko nieco ponad 50%) Fachowo kongestia to czas o jaki wydłuża się nasza podróż w stosunku do sytuacji, gdyby w mieście nie było żadnych korków. 83% to wynik globalny dla całej Bydgoszczy, na samej Grunwaldzkiej zatem kongestia jest znacznie wyższa, w szczególności, że jak spojrzymy na kongestie we wcześniejsze dni to była ona nieco niższa od tej z roku 2020 i 2019. Mamy zatem ogólnie mniejsze korki niż przed rokiem, natomiast prace przyniosły tak spory wzrost. Traffic Index swoje dane o kongestii opiera na odczytach z systemu nawigacji satelitarnej.

 

ZDMiKP nie informuje jak długo potrwają prace, ale wymiana nawierzchni bitumicznej to kwestia kilku dni. Jak czytamy w dokumentacji przetargowej -Nawierzchnia posiada liczne ubytki, koleiny
i spękania na całej powierzchni obiektu oraz deformacje powodujące zastoiska wód opadowych. Na dojeździe od strony centrum miejscowe zapadlisko w nawierzchni i chodniku.

Naprawa tych elementów to również zadanie wykonawcy. Przetarg obejmuje cały most,zatem wkrótce musimy się spodziewać też prac na zachodniej części mostu, po której ruch odbywa się z Węzła Zachodniego w kierunku centrum Bydgoszczy.

 

Wykonawcom prac na Moście. św. Antoniego i Mostach Solidarności jest firma Strabag, która wykona te prace za niecałe 400 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu