Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGrudzień miesiącem głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Grudzień miesiącem głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 grudzień 2021 00:56

1 grudnia ruszyło głosowanie w edycji 2022 Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, które zadecyduje o tym jak Bydgoszcz w 2022 wyda 16 mln zł.Głosowanie potrwa do 30 grudnia, oddać głos można poprzez zaledwie kilka kliknięć w internecie.

W tym roku zgłoszono 337 projektów, które przeszły później pozytywną weryfikację. Podobnie jak w poprzedniej edycji głosujemy w trzech kategoriach. Najpierw na projekty osiedlowe, na której przewidziano 12 mln zł. Zagłosować możemy na zadania na wybranym osiedlu, według przewidzianego dla niego budżetu, opartego o liczbę mieszkańców. N tym samym formularzu wybieramy też projekty ponadosiedloewe z budżetem 3 mln zł – może być to budowa skateparku w Parku Centralnym (nad Brdą niedaleko Łuczniczki), dalsza rewitalizacja parku nad Starym Kanałem Bydgoskim, Wodny Plac Zabaw na Błoniu, budowę mariny w Fordonie, czy rewitalizację Ogrodu Botanicznego w Myślęcinku.

 

Od kilku lat możemy wybierać też projekty społeczne, tutaj pula jest najmniejsza, mogą być to imprezy rozrywkowe, organizacja konertów, czy np. zabytkowej (bezpłątnej) komunikacji autobusowej w okresie letnim.

 

Zagłosować możemy na stronie - https://www.bdgbo.pl/

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu