Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoniec spekulacji o Akademii Muzycznej. Przetarg na nową siedzibę rozstrzygnięty

Koniec spekulacji o Akademii Muzycznej. Przetarg na nową siedzibę rozstrzygnięty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 05 grudzień 2021 17:59
Koniec spekulacji o Akademii Muzycznej. Przetarg na nową siedzibę rozstrzygnięty Wizualizacja

W ostatnich tygodniach dużo uwagi lokalni politycy poświęcali tematyce budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Chociażby niepokój bydgoskich radnych wywołały droższe oferty w przetargu niż zapewniony przez rząd budżet. Spekulacje można jednak już raz na zawsze zamknąć, bowiem 26 listopada Akademia Muzyczna rozstrzygnęła ten przetarg. Teraz miejmy nadzieję,że prace budowlane potoczą się bez niespodzianek.

Otwarcie ofert w tym przetargu miało miejsce w pierwszej połowie października. Oferty złożyło dwóch wykonawców, ale najtańsza oferta opiewała na niecałe 393 mln zł, gdy zagwarantowany przez rząd budżet nieznacznie przekraczał 270 mln zł. Brakowało zatem do rozstrzygnięcia przetargu przeszło 100 mln zł.

 

W ostatnim czasie ze strony polityków opozycji pojawiły się apele do rządu o zwiększenie finansowania, dlatego wicepremier Piotr Gliński miał zwiększyć finansowanie. Pozwoliło to jeszcze przed końcem listopada wybrać ostatecznie ofertę firmy Unibep SA z Bielska Podlaskiego, na kwotę blisko 393 mln zł. Jeżeli drugi oferent nie złoży odwołania, to wkrótce nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu