Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni chcieli zorganizować wyjazdową sesję w Łochowie. Zablokował im to Urząd Wojewódzki

Radni chcieli zorganizować wyjazdową sesję w Łochowie. Zablokował im to Urząd Wojewódzki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 grudzień 2021 07:34

Do absurdalnej sytuacji doszło w Radzie Gminy Białe Błota, która miała przedwczoraj spotkać się na listopadowej sesji, aby podjąć szereg uchwał. Sesja miała się odbyć wyjazdowo w Gminnym Centrum Kultury w Łochowie. Miała być to pierwsza sesja w trybie stacjonarnym, bowiem ostatnie miesiące radni obradowali zdalnie.

We wtorek – dzień przed planowaną sesją radnych poinformowano, że obrady w tym terminie się nie odbędą. Okazało się, że świetlica w Łochowie jest beneficjentem programu rządowego Senior Plus, natomiast dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego nie wyraził zgody na odbycie w tym obiekcie sesji Rady Gminy. Wspomniany wydział nadzoruje dotacje z rządowego programu Senior Plus.

 

Białe Błota na adaptacje łochowskiej świetlicy z rządowego programu otrzymały blisko 28 tys. zł. Jak się okazuje jest to już przeciwwskazanie do organizowania w niej obrad Rady Gminy.

 

Sesję przeniesiono na piątek 3 grudnia do Szkoły Podstawowej w Białych Błotach przy ulicy Czystej.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Jak prostymi działaniami zmniejszyć zużycie prądu w domu?

  Zamrożenie cen prądu, które zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku, oznacza, że gospodarstwa domowe będą mogły rozliczać swoje rachunki po cenach tegorocznych i uniknąć podwyżek, ale tylko wtedy, gdy ich zużycie energii mieści się w ustawowym limicie. – Warto przyjrzeć się temu, jakie zużycie generują najpopularniejsze w domu sprzęty – mówi ekspert PKEE Włodzimierz Cupryszak. Jak wskazuje, dzięki wdrożeniu kilku prostych nawyków można zredukować zużycie prądu przez żelazko, piekarnik czy pralkę nawet o kilkadziesiąt procent. To pozwoli zmniejszyć całościowy pobór energii do wysokości umożliwiającej skorzystanie z preferencyjnych rozliczeń.

 • Bartosz Kownacki - sprawozdanie z trzech lat w Sejmie

  Bartosz Kownacki – sprawozdanie Bartosz Kownacki, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Działania na rzecz regionu podejmowane w IX kadencji

Wiadomości z regionu