Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni chcieli zorganizować wyjazdową sesję w Łochowie. Zablokował im to Urząd Wojewódzki

Radni chcieli zorganizować wyjazdową sesję w Łochowie. Zablokował im to Urząd Wojewódzki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 grudzień 2021 07:34

Do absurdalnej sytuacji doszło w Radzie Gminy Białe Błota, która miała przedwczoraj spotkać się na listopadowej sesji, aby podjąć szereg uchwał. Sesja miała się odbyć wyjazdowo w Gminnym Centrum Kultury w Łochowie. Miała być to pierwsza sesja w trybie stacjonarnym, bowiem ostatnie miesiące radni obradowali zdalnie.

We wtorek – dzień przed planowaną sesją radnych poinformowano, że obrady w tym terminie się nie odbędą. Okazało się, że świetlica w Łochowie jest beneficjentem programu rządowego Senior Plus, natomiast dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego nie wyraził zgody na odbycie w tym obiekcie sesji Rady Gminy. Wspomniany wydział nadzoruje dotacje z rządowego programu Senior Plus.

 

Białe Błota na adaptacje łochowskiej świetlicy z rządowego programu otrzymały blisko 28 tys. zł. Jak się okazuje jest to już przeciwwskazanie do organizowania w niej obrad Rady Gminy.

 

Sesję przeniesiono na piątek 3 grudnia do Szkoły Podstawowej w Białych Błotach przy ulicy Czystej.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu