Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJuż dzisiaj zachęcają, aby podzielić się świętami z potrzebującymi

Już dzisiaj zachęcają, aby podzielić się świętami z potrzebującymi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 26 listopad 2021 07:22

W pierwszy dzień świąt – 25 grudnia – odbędzie się 12. edycja Ciepła Serca w Słoiku, to akcja dedykowana pomocy bezdomnym oraz przebywającym w domach dziecka. Można tego dnia pojawić się osobiście, albo przekazać coś potrzebującym wcześniej, punkty zbierające dary już bowiem ruszyły.

 

Plan jest taki, aby zgodnie ze starą tradycją Ciepła Serca w Słoiku zebrać się 25 grudnia o godzinie 11:00 na Placu Wolności przywieść to co zostało nam na stołach i przekazać potrzebującym, którzy mogą się wówczas też pojawić. W planie jest też we współpracy ze Strażą Miejską odwiedzenie koczowisk, gdzie przebywają bezdomni. Ciężko powiedzieć jaka będzie sytuacja pandemiczna, ale radny Ireneusz Nitkiewicz zapowiada, że organizatorzy są gotowi też na awaryjne scenariusze.

 

- Cała magia tego wydarzenia polegała właśnie na takim spotkaniu w święta, kiedy ludzie przynosili ciepłe jedzenie w słoikach, a potrzebujący przychodzi i od razu odbierali – wyjaśnia radny Ireneusz Nitkiewicz – Ten pierwszy dzień świąt także trochę ruchu po tej obfitej kolacji wigilijnej, więc myślę, że połączymy coś dobrego i zdrowego.

 

- Zbieramy dla bezdomnych, którzy są w różnych miejscach w naszym mieście, zbieramy też dla domów dziecka i wszystkich ośrodków, które potrzebują naszej pomocy – mówi Aurelia Ratajczak.

 

Dla domów dziecka zbierane są przede wszystkim zabawki i gry, natomiast dla bezdomnych jest to żywność, najlepiej z przedłużonym terminem ważności. Dodatkowo przydać mogą się kosmetyki.

 

Od wczoraj do 20 grudnia dary możemy przekazywać też do kilku punktów zbiórki w ich godzinach pracy:

- Optyk Michalski przy ulicy Gdańskiej 28
- Pracownia Derred przy ulicy Wojska Polskiego 8
- Euromater Landowscy przy ulicy Łęczyckiej 51
- ExperAuto przy ulicy Dąbrowa 46

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu