Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj podróżowanie komunikacją miejską to ryzyko, głównie przez nieodpowiedzialność młodych ludzi

Dzisiaj podróżowanie komunikacją miejską to ryzyko, głównie przez nieodpowiedzialność młodych ludzi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 listopad 2021 00:02

W kujawsko-pomorskim i w Bydgoszczy pandemia COVID-19 wciąż jest w fazie rozwoju, wzrasta liczba zakażeń, a co za tym idzie też zgonów. Przekroczyliśmy już setkę zgonów tygodniowo. Tymczasem w miejskich autobusach i tramwajach wiele osób lekceważy nakaz zakrywania ust i nosa. Jest to niestety zagrażanie dla zdrowia i życia innych osób, które zaleceń przestrzegają.

Osoby, które nie stosują się do zaleceń to co prawda mniejszość, ale właściwie w każdym pojeździe spotkamy takie osoby. Dominują głównie młodzi ludzie, czyli uczniowie, którzy w większości nie zakładają masek. Mówimy zatem o grupie wiekowej, gdzie również wyszczepialność jest najniższa, co pokazuje, że najmłodsi najbardziej lekceważąco podchodzą do pandemii COVID-19.

 

Problem tak naprawdę jest ogólnopolski. Od czasu do czasu w komunikacji publicznej pojawiają się policjanci, ich akcje w większości przypadków kończą się jednak na pouczeniach. Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Czerska-Thomas zwróciła się z interpelacją do prezydenta, aby większy nacisk na ten problem położyła Straż Miejska. W odpowiedzi wiceprezydent Mirosław Kozłowicz, na początku listopada poinformował, że zwrócono się do tej służby o większą liczbę patroli w autobusach i w tramwajach. Mamy końcówkę listopada, a problem wciąż istnieje i nic w tej sprawie radykalnego się nie stało.

 

Mandat za brak maseczki w komunikacji publicznej może wynieść od 100 zł do nawet 500 zł.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • NIK wskazuje na wątpliwości w sprawie polityki kadrowej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Zatrudnianie osób bez kwalifikacji oraz pomimo

  Zatrudnianie osób bez kwalifikacji oraz pomimo nakazu wstrzymania rekrutacji jaką wydały dyrektor generalny – to główne zarzuty jakie stawia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, której podlegają wszystkie nadleśnictwa z kujawsko-pomorskiego, Najwyższa Izba Kontroli. Kontrola dotyczyła gospodarki kadrowej w latach 2018-2022 (do czerwca).

  Etykiety: Lasy Państwowe NIK
 • Afera z toruńskimi rekolekcjami

  W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

Wiadomości z regionu