Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj podróżowanie komunikacją miejską to ryzyko, głównie przez nieodpowiedzialność młodych ludzi

Dzisiaj podróżowanie komunikacją miejską to ryzyko, głównie przez nieodpowiedzialność młodych ludzi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 listopad 2021 00:02

W kujawsko-pomorskim i w Bydgoszczy pandemia COVID-19 wciąż jest w fazie rozwoju, wzrasta liczba zakażeń, a co za tym idzie też zgonów. Przekroczyliśmy już setkę zgonów tygodniowo. Tymczasem w miejskich autobusach i tramwajach wiele osób lekceważy nakaz zakrywania ust i nosa. Jest to niestety zagrażanie dla zdrowia i życia innych osób, które zaleceń przestrzegają.

Osoby, które nie stosują się do zaleceń to co prawda mniejszość, ale właściwie w każdym pojeździe spotkamy takie osoby. Dominują głównie młodzi ludzie, czyli uczniowie, którzy w większości nie zakładają masek. Mówimy zatem o grupie wiekowej, gdzie również wyszczepialność jest najniższa, co pokazuje, że najmłodsi najbardziej lekceważąco podchodzą do pandemii COVID-19.

 

Problem tak naprawdę jest ogólnopolski. Od czasu do czasu w komunikacji publicznej pojawiają się policjanci, ich akcje w większości przypadków kończą się jednak na pouczeniach. Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Czerska-Thomas zwróciła się z interpelacją do prezydenta, aby większy nacisk na ten problem położyła Straż Miejska. W odpowiedzi wiceprezydent Mirosław Kozłowicz, na początku listopada poinformował, że zwrócono się do tej służby o większą liczbę patroli w autobusach i w tramwajach. Mamy końcówkę listopada, a problem wciąż istnieje i nic w tej sprawie radykalnego się nie stało.

 

Mandat za brak maseczki w komunikacji publicznej może wynieść od 100 zł do nawet 500 zł.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu